referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milan
Sobota, 27. novembra 2021
Jenny Dale: Statočný seter
Dátum pridania: 08.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kamos
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 326
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Autor: Jenny Dale
Vydavateľstvo: Mladé letá - Bratislava 2003

Do útulku Parkerovcov mal prísť nový pes. Neil Parker zbadal na cvičisku írskeho setra, zavolal ho a povedal: ,,Tati to je Red.“ Išli Reda zavrieť do klietky, a Neil povedal: ,,Tati, ale Red nepatrí do útulku.“ ,,Už jeho majiteľ umrel pred tromi dňami.“ odvetil Bob Parker. Mali večeru a šli spať.

Neilovi sa snívalo, že je majiteľom veľkého množstva psov a všetky naňho štekajú. Strhol sa zo spánku a zistil, že to štekanie je skutočné. Zdalo sa, že sa doň zapojili všetky psy v útulku. Neil sa išiel pozrieť von oknom, prečo asi tak zúrivo štekajú a zbadal, že stodola horí. Rýchlo sa prezliekol a kričal na rodičov: ,,Mami!Ocko!Zobuďte sa! Stodola horí!“,, Čo sa stalo Neil?“ spýtala sa Carole Parkerová ospanlivým hlasom.,, Stodola horí! hlasno odpovedal Neil. Všetci sa zobudili a išli premiestniť psy z útulku do bezpečia.

Neil držal Reda a išiel vybrať malého, plachého kríženca menom Whisky. Vtom ho prerušila mladšia sestra Emily a povedala: ,,Daj mi Reda!“ Neil sa znova chystal vybrať Whyskiho, keď malý kríženec vybehol von a mieril k stodole. Neil utekal za ním. Red ho zachránil zo stodoly. Prišiel veterinár a Parkerovci našli Reda z vážnymi zraneniami. Všetci si mysleli že si Bob Parker sám zapálil stodolu aby získal peniaze od poisťovne. Philip Kendal bol susedom Parkerovcov a mal záujem o kúpu psieho hotela. Neskôr zistili, že chce zbúrať psí hotel a postaviť supermarket. Red zomrel, pochovali ho na cvičisku. Poisťovňa im preplatila škodu, lebo sa zistilo, že to bola nehoda na elektrickom vedení. Postavili novú stodolu a všetko sa vrátilo do starých koľají.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.