referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Tajný denník Adriana Mola
Dátum pridania: 01.04.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ufogirl
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 456
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.86 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 

Autor: Sue Townsendová

Postavy: Adrian Mole, Georg a Pauline (rodičia Adriana), Pandora, Nigel, Bert Baxter, pán Lucas


Obsah:

Adrian na Nový rok zistí, že je intelektuál. Založí si denník a každý deň poctivo píše čo zažil. Je divný chalan, na vek 14 rokov až príliš dospelácky. Záleží mu na detailoch, je punktičkár. Niektoré jeho starosti, napr. že sa mu na nose vyhodil pupenec, sa mi vidia dievčenské a prehnané.

Žije v neusporiadanej rodine. Zarába len otec, a mama zatiaľ flirtuje s pánom Lucasom, s ktorým nakoniec utečie. George, Adrianov otec sa nervovo zrúti. Počas týchto udalostí sa do Adrianovho života votrie nová školská kráska Pandora. Adrian sa do nej zaľúbi, ale má smolu. Začne chodiť s jeho najlepším priateľom Nigelom. Adrian sa prihlási do krúšku Milosrdný Samaritán. Stará sa o Berta Baxtera, starého deduška, ktorý sa vôbec necíti byť deduškom. Má veľkého vlčiaka Sabra a v dome obrovský neporiadok. Adrian sa s ním zblíži aj keď mu zo začiatku Bert liezol na nervy. Medzi tým sa Pandora rozíde s Nigelom a dá sa dokopy s nejakým iným chalanom. Pre Adriana je to ďalšia tvrdá skúška. Ešte tvrdšia nastane, keď ho Kenny B. začne vydierať. Doma sú na mizine lebo otec nepracuje a mama je preč s pánom Lukasom. 

Pandora si predsa len nájde k Adrianovi cestu. Adrian je veľmi šťastný. Prežíva však ďalšie krušné chvíle. Otec je stále nezamestnaný a žijú len zo sociálnej podpory. Berta Baxtera odvezú do nemocnice. No preberie sa a vráti sa do svojho starého domu. Pred tým ho však dôkladne vyčistili Adrian a Pandora.

Na konci roka sa k nim mama znova nasťahuje. Už ju omrzelo žiť s p. Lucasom a tak Adrian  má síce oboch rodičov, ale oboch nepracujúcich. On je však šťastný. Má Pandoru, má všetko.


CHARAKTERISTiKA ADRIANA MOLA:

Ako som už spomínala, Adrian bol na chalana až príliš punktičkársky a citlivý. Nebol bohvieako múdry, no mal na všetko svoj názor a čítal veľa kníh.  Avšak napriek všetkým týmto záporným vlastnostiam mal aj kladné. Celý ten čas sa staral o Berta Baxtera a rozchod svojich rodičov vnímal nejako potichu. V denníku vlastne skoro nepíše ČO cíti pri ich rozchode. Adrian Mole je  veľmi divný chalan, ale srdce má na mieste!

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.