referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Želmíra
Štvrtok, 23. mája 2024
Harry Potter a dary smrti
Dátum pridania: 07.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sisinusQa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 395
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Názov diela: Harry Potter a dary smrti (7)

Autor
: Joanne Keathleen Rowling

Vydavateľstvo
: Ikar 2008 Bratislava / Bloomsbury 2007 London

Hlavná myšlienka
: Nad smrťou nemôže nik zvíťaziť

Hlavné postavy
: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Grangerová, Voldemort

Obsah:
Harry Potter čaká na Privátnej ceste, kde ho má odviesť Fénixov rád na bezpečnejšie miesto. Dumbledore ho poveril nebezpečnou úlohou - má nájsť a zničiť všetky Voldemortove horcruxy a zničiť ich. Na ceste na Grimauldovo námestie umrel Divooký Moody. V auguste sa Harry presťahooval ku Weasleyovcom, kde ich na Fleurinej a Billovej svatbe prepadli smrťožrúti. Odvtedy sú Harry, Ron a Hermiona na nebezpečnej ceste. Cestovali, dedičstvá po Dumbledorovi (Ron - svetielkujúci zapaľovač, Hermiona - rozprávky Barda Beedla a Harry - ohnivá strela) veľmi dobre strážili. Našli znak darov smrti - bazový prútik, kameň oživenia, neviditeľný plášť.

Smrťožrúti vedia, že Harry vyslovuje Voldemortovo meno a tak naň dali tabu. Vďaka nemu našli Harryho, Hermionu a Rona a odvliedli ich do sídla Malfoyovcov, kde Bellatrix Lastrengová mučila Hermionu, medzitým našli Harry a Ron v podkroví Lunu Lovegoodovú pána Ollivandera a Dobbyho, ktorý ich zachránil. Voldemort zistil, že keď Snape zabil Dumbledora tak on musí zabiť Snapa, aby ho prútik poslúchal. A tak ho zabil v Rokforte kde práve vtedy bojovalo "dobro so zlom". Harry ušiel do Zakázaného lesa, kde ho mal Voldemort zabiť. Po páde na zem sa mu zdalo, že sa v hlave rozprával s Dumbledorom. Potom ho smrťožrúti v predstieranom bezvedomí odniesli do Veľkej siene, kde Harry vyčaril zrkadlo, ktoré odvrátilo Voldemortovu kliatbu a zabilo ho jeho vlastné zaklínadlo.

O 19 rokov neskôr:
Harry, Ginny a ich deťi Albus Severus, James a Lilly sa stretli s Ronom, Hermionou a ich deťmi Hugom a Rose na King´s Cross na začiatku šklolskáho roka 1. septembra. Albus Severus, James a Rose išli do Rokfortu. Lilly a Hugo sa rozprávali o tom, do akej fakulty ich asi na budúci rok zaradia. V tom na nástupište prišiel Draco Malfoy so svojou manželkou a synom Scopriusom. V tej chvíli zatrúbil vlak a deti nastúpili.
 
Podobné referáty
Harry Potter a dary smrti GYM 2.9729 1634 slov
Harry Potter a dary smrti GYM 2.9557 399 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.