referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Sobota, 4. decembra 2021
Narnia- Lev, šatník a čarodejnica
Dátum pridania: 11.06.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: adosk2
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 783
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 

Tento príbeh je o štyroch súrodencoch. Začína to bombardovaním Londýna. Rodina sa ukrýva v domoch. Mama ich pošle za profesorom, ktorý má veľký dom a môžu tam bývať. Profesor má slúžku, ktorá občas zakričí na deti.

Malá Lucy sa chce hrať na schovávačky. Peter začne počítať. Lucy chce ísť tam kde Edmund. Edmund ju vyženie a Lucy si hľadá novú skrýš. Príde do miestnosti, kde je veľká biela plachta. Dá ju dole a ... vidí skriňu. Schová sa do nej a ide čo najdalej. A zrazu je v novom čarovnom svete NARNIA.

Ide až zastaví pri lampe a začuje niečo. Je to faun menom Tumnus. Pozve ju na čaj k nemu. Začne hrať na píštalke a v ohni vidí Lucy postavy. Zaspí a Tumnus začne plakať. Keď sa Lucy prebudí, ide rýchlo za Tumnusom. On jej povie o zlej Bielej Čarodejnici, ktorá sa považuje za kráľovnú Narnie.Lenže pravým kráľom je Aslan.Začne ich prenasledovať celý les.Tumnus zavedie Lucy pred lampu a ona sa vráti do obyčajného sveta.Ona rýchlo uteká za Edmundom a Peter ich nájde.

Čas v Narnii ide pomalšie ako v našom svete.Preto ich ešte Peter našiel. Lucy im začne rozprávať o Narnii. Oni jej samozrejme neveria. Lucy odíde preč a cestou narazí na Profesora. Príde jeho slúžka a zoberie Lucy. Peter a Suzane idú za profesorom do jeho kancelárie. Tam mu všetko povedia. On im verí. Cez noc ide Lucy zasa do Narnie a Edmund ju prenasleduje. On ju začne hľadať a zbadá nejaké sane. Vyskočí z nich malý škriatok a začne chytať Edmunda. Chytí ho a chce ho zabiť, ale príde Biela Čarodejnica. Tá ho zavolá na sane, pretože Edmund ešte nič o nej nevie. Dá mu teplý čaj a sladkosti. Povie mu nech príde do jej kráľovstva aj s ostatnými súrodencami. Potom odíde a Edmund stretne Lucy. Vrátia sa do preč a zasa im neveria že boli v Narnii. Na druhý deň idú deti hrať baseball. Rozbijú okno a utekajú preč. Idú až do miestnosti so skriňou a vlezú do nej. Peter a Suzane spadnú na biely sneh. Teraz im začnú veriť.

Oblečú si kabáty a tu sa začne ich dobrodružstvo. Lucy ich zavedie do domu pána Tumnusa. Edmund stále myslí na Bielu Čarodejnicu. Tumnus neni doma a čarodejnica tam zanechala odkaz na papieri, že Tumnusa odviedli za zločin. Vyjdú von z domu a zbadajú bobra. Peter ide za ním a bobor začne rozprávať. Oni sa zľaknú a potom pôjdu za ním. Prídu až k jazeru, kde majú bobrovci dom. Bobrovci ich privítajú a porozprávajú im všetko o Bielej Čarodejnici a Aslanovi. Dozvedia sa, že len štyria ľudia porazia Bielu Čarodejnicu. Edmund zatiaľ odíde za čarodejnicou. Keď príde do ľadového kráľovstva, naštve sa, pretože prišiel sám a dá ho do väzenia. Vlci začnú prenasledovať ostatných. Oni utečú z domu cez tunel a utekajú pred vlkmi. Cestou stretnú líšku, ktorá sa za ních obetuje. Utekajú ďalej až za sebou zbadajú sane. Oni utekajú, ale je to Santa Claus. On im dá darčeky: Petrovi-meč a štít, Suzane-roh, luk a šípy, Lucy-dýku, a čarovný olej. Potom chcú prejsť cez rieku, ktorá už odmŕza. Prejdú, ale do toho sa im zapletú vlci. Ľad sa roztopí a všetci spadnú do vody.

Potom idú už všetci do Aslanovho tábora. Biela Čarodejnica medzitým zmrazí líšku. Keď prídu do tábora, všetci sa pozerajú na deti. Aslan(lev) vyjde zo stanu a privíta deti a bobrovcov. Suzane a Lucy sa hrajú pri potoku a prídu vlci. Zatrúbi na roh a privolá Petra. Aslanovi vojaci zabijú vlkov a prenasledujú jedného, ktorého pustili. Prídu až do táboru Bielej Čarodejnice a tam zoberú Edmunda. On príde do Aslanovho táboru a deti sú šťastné. Raz, keď sa hrajú a cvičia na boj, príde do Aslanovho tábora Biela Čarodejnica. Aslan a čarodejnica rozhodnú, že miesto detí zabije Aslana na kamennom stole. Cez noc ho zabijú a Lucy a Suzane ho prenasledovali. Pošlú správu do tábora. Oni sa rozhodnú ísť do vojny. Peter bude vodca a spolu s Edmundom budú viesť vojsko.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.