Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Knihy

Nudíte sa? Nemáte čo čítať? Ja Vám tu ponúknem niekoľko kníh. Vy si môžte vybrať....

GLEE - Sophia Lowellová - Na McKinleyho strednej škole to vrie. Študentov rozdeľujú mimoškolské aktivity, ich vlastná hierarchia a vzájomné súperenie. Nad spevákmi z Glee klubu víťazia roztlieskavačky a futbalisti. Už-už to vyzerá, že súbor zanikne, keď do riaditeľne vtrhne drzá, zato nadaná študentka Rachel Berryová. Túži byť čoraz lepšia, výnimočnejšia, originálnejšia, jej rozhodnutie oprášiť dávnu slávu Glee však na tvrdý odpor. V hre je totiž nielen prestíž športovcov, ale aj peniaze, o ktoré by ostatné kluby nerady prišli. Do pavučín intríg sa zamotávajú najväčší bojovníci- láska totiž nalomí aj tých najzapálenejších. (171 strán)

BALETNÉ ČRIEVIČKY - Noel Streatfeild - Jedného dňa si tri sestry sľúbia, že sa stanú slávnymi. Paulína sa chce stať herečkou. Petre učarovali autá a lietadlá. Najmladšia Posy by zas tancovala od rána do večera! Dievčatá začnú navštevovať Detskú akadémiu tanca a javiskového pohybu v Londýne, kde sa učia tancovať a hrať divadlo. Krok za krokom poznávajú život na javisku, kde sa z ich predstáv a snov môže čoskoro stať skutočnosť.... a napokon naozaj prichádzajú prvé úspechy: jedna z nich zažiari v divadelnej hre a ako detskej hviezde jej ponúknu úlohu vo filme, ďalšia má možnosť pokračovať v štúdiu na slávnej baletnej škole. (189 strán)

FILM PRE PSOV - Lois Duncanová- Dvanásťročná Andi Walkerová prežíva veľké sklamanie, lebo jej prvý román Bobbyho pomsta sa v súťaži mladých autorov umiestni iba na druhom mieste. Brat Bruce jej chce pomôcť, prehovorí ju, aby príbeh prepísala na filmový scenár, a s kamarátom Timom a Andinou kamarátkou Debbie nakrútia video. Deti sa dostanú do finále a spolu s hlavným hrdinom setrom Pirátom a tetou Alicou, ktorá hrala úlohu únoskyne psov, ich pozvú do Hollywoodu. Vezmú so sebou aj kamarátku Kristy, lebo aj jej video o tom, ako sučka Ovečka pomáha pri terapii v penzióne pre seniorov, vybrali do finále. Vo filmovom štúdiu sa stretnú s ďalším finalistom, pánom Merlinom, a s jeho hovoriacim psom Gabbym. Po dobrodružnom pobyte v Hollywoode a návrate domov všetci s napätím sledujú televíznu šou, kde vyhlásia víťaza súťaže.

MONSTER HIGH STREDNÁ STRAŠIDELNÁ - Lisi Harrisonová - Frankie Steinová nastúpi na Merstonskú strednú školu a teší sa na všetko, čo jej budúcnosť môže ponúknuť: na zábavné večierky, výlety s kamarátkami a predovšetkým na pekných chalanov! No niečím sa od svojich spolužiačok líši- namiesto raňajok sa nabíja elektrinou a mejkapom nezakrýva vyrážky, ale zelenú pokožku. Rodičia trvajú na tom, že nesmie odhaliť svoju skutočnú totožnosť, aj keď to neraz nie je jednoduché. Zároveň s Frankie do školy prichádza aj ,,obyčajská" nová žiačka Melody Carverová, ktorá sa potrebuje zbaviť nielen astmy, ale aj množstva zbytočných komplexov. Až do chvíle, keď sa ich osudy dramaticky prepletú, dievčatá netušia, čo všetko majú spoločné.... (231 strán)

HRY O ŽIVOT - Suzanne Collinsová - Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové- boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť všetkých svojich dvadsaťtri protivníkov. (265 strán)

Myslím si, že si nejakú tú knihu obľúbite. Dúfam, že som Vám trošku pomohla v rozhodovaní. Nabudúce budú ďalšie.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk