referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tamara
Utorok, 26. januára 2021
Môj domov - môj hrad
Dátum pridania: 28.06.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: petrasofia
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 375
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Môj domov nie je obrovský, ako hrad, ale zato je príjemný a útulný, aj keď sa mierne rozpadá.
Bývam v byte spolu s rodičmi, a sestrou a tak nemám nejaký kútik extra pre seba. Páči sa mi náš byt, ale niekedy tam všetko priam neznášam. Nielen kvôli tomu, že polovica vecí sa nám doma rozpadá, ako napríklad práčka, rúra v sporáku, vaňa, splachovač na záchode, balkónové dvere, omietka a rôzne iné veci, ale aj kvôli susedom, ktorí sú často tak netolerantní, že v sobotu ráno o siedmej vŕtajú, búchajú, púšťajú nahlas rádio, trieskajú a ja mám pocit, že sa chcú rovno k nám prebúrať.
Ale postupom času dávame mnohé veci v byte opraviť a tak zase na chvíľu máme pokoj. Veci sa opravia, alebo kúpia nové, ale zasa iné sa začnú kaziť a my sme stále v jednom kolotoči.
Stále vymýšľame ako by sme mohli v byte to či tamto vylepšiť. Najmä v mojej a sestrinej izbe. Premiestňujeme veci z poličiek do poličiek a ukladáme ich tak, aby sa tam toho čo najviac zmestilo. Máme veľa vecí, častokrát sú úplne zbytočné a sú to haraburdy, ale oco a najmä sestra sú vetešníci, teda nič nechcú vyhodiť, a tak rozmýšľam, či v tom byte bývame my s vecami, alebo veci s nami.
Keď je vecí už veľmi veľa, časť z nich putuje do pivnice a v byte to vyzerá tak, akoby tam bývali ľudia a nie veci. Ale v poslednej sa nám vyskytol nový problém, a to ten, že veci sa už ani do pivnice nezmestia. A nie sú to len naše veci, ale aj veci našich kamarátov, ktorí sa momentálne sťahujú, a tak si ich odložili k nám.
V našom byte však nespôsobujú problémy len rozpadávajúce sa a nadbytočné veci, ale aj neželaní návštevníci. Naším stálym neželaným hosťom sú mravce. Nech robíme čo chceme, aj tak sa vždy znova objavia. Striekame všade prostriedky proti mravcom, kupujeme pre ne otravy, všetky sladkosti schovávame, vždy si nájdu nejakú cestičku. Síce máme od nich asi tak na mesiac pokoj, zasa sa objavia. Aj v hubení mravcov sme v jednom kolotoči. Hubíme, zmiznú, objavia sa, hubíme, zmiznú, objavia sa, a tak stále dokola.
Ale napriek všetkým technickým problémom mám náš bytík rada, lebo nakoniec, je to predsa môj domov.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.