referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ela
Piatok, 24. mája 2024
Človek, ktorý je pre mňa majákom v mori ostatných (Charakteristika človeka)
Dátum pridania: 22.12.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: abc17
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 244
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Rozhodla som sa, že vám opíšem moju najlepšiu kamarátku. Nebolo to vôbec jednoduché rozhodnutie, pretože poznám veľa ľudí, ktorí sú mojím vozom.
Poznáme sa už od základnej školy. Strávili sme spolu v jednej lavici ako susedky, dlhý čas, za ktorý som mala tú česť spoznať takého skvelého človeka. Má blond vlasy, ktoré nosí každý deň uviazané gumičkou. Malý noštek a veľké modré oči. Neraz
si ju ľudia splietli s anjelom. Je síce malej postavy, avšak skrýva v sebe veľké srdce. Keby som mala povedať tri slová, ktoré vystihujú jej charakteristiku, ani na chvíľku by som nezaváhala. Určite by som vybrala práve prídavne mená: láskavá, dobrosrdečná a úprimná. Sú to črty, ktoré zaberajú v jej povahe najviac miesta a tieto vlastnosti si i veľmi cením.
Nenávidí stereotyp, rada spoznáva nové veci, ľudí.. Vždy prekypuje dobrou náladou, ktorou úspešne nakazí každého naokolo. Nikdy neviem čo od nej môžem čakať, avšak jedno viem určite, to že sa na ňu môžem spoľahnúť v každej situácii. Neraz mi v núdzi pomohla. Poradila, keď som si s niečím nevedela rady. (a nielen pri písomkách). Jej veľkou vášňou je čítanie romantických kníh. Dokáže sa úplne stotožniť s hlavnou postavou. Rada športuje a miluje prechádzky. Avšak nik nie je dokonalý, aj ona má svoje slabé stránky.. Jednou z nich je práve ukecanosť, stále rozpráva, veľa krát nepustí druhých k slovu alebo skáče do reči.
Myslím si, že keby boli na svete takí ľudia ako je moja kamarátka, bolo by tu oveľa lepši.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.