referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Drahomíra
Streda, 19. januára 2022
Stužková, príhovor
Dátum pridania: 16.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: brusnicka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 331
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Naša stužková

Milá pani riaditeľka, milí profesori, drahí rodičia, spolužiaci,
Po dlhých prípravách a veľkom očakávaní konečne prišiel deň s veľkým S, čiže stužková. Dnes dostaneme zelené stužky a každý, kto nás uvidí na ulici si povie: Aha, maturant. Slovo maturant vyjadruje omnoho viac, ako len študent štvrtého ročníka. Znamená to dospelého človeka, vyzretú osobnosť, ktorá je pripravená a schopná zvládnuť stresové situácie. Sme mladí ľudia s osobitým charakterom, ktorí smerujú k samostatnosti a vlastnej budúcnosti.
Drahí rodičia, chceme vám poďakovať za zvládnutie vašej úlohy. Môžete si nás prezrieť, ako tu stojíme, krásne oblečených a najdospelejších, akí sme kedy boli. Sami vidíte, že máte byť na čo hrdí. Ale nemyslite si, že sa nás zbavíte tak rýchlo. Osemnásť rokov je síce vek, keď človek chtiac nechtiac musí prijať zodpovednosť za svoje činy, avšak sami dobre viete, že ani zďaleka nie sme takí samostatní, ako sa tvárime. Vy sami v nás vidíte stále deti a môžete si byť istí, že nimi zostaneme a budeme u vás hľadať útechu i radu v ťažkých situáciách. Veríme, že nám budete aj naďalej oporou.
Na formovaní našich charakterov ste sa vo veľkej miere podieľali aj vy, milí profesori. Dennodenne sme prichádzali s vami do kontaktu a učili sme sa od vás. Nevravím, že ste dokonalí a nie vždy ste zvládli situáciu, ale naučili sme sa, že ste ľudia. Časom zistíme, že my sme rovnako hrozní, ako sme si o vás občas pomysleli a oceníme vašu trpezlivosť a zhovievavosť. Sľubujeme vám, že na maturite sa budeme snažiť čo najviac, aby sme ukázali, čo ste nás naučili a tiež dúfame, že sa potešíte, keď nás uvidíte ako slávne osobnosti v novinách alebo televízii a poviete si, áno, toho som učil, ten bol naozaj výnimočný. Vaše povolanie je ťažké, no krásne práve kvôli chvíľam, ako je táto.
Dnes vám chceme predstaviť niektoré z našich schopností. Nasledujúcich pár hodín ubehne veľmi rýchlo, pretože budú výnimočné. Snažte sa ich zapamätať, vryť si do pamäti každú chvíľku a úsmev každého z nás.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.