referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Matej
Sobota, 24. februára 2024
Biológia 3: recenzia
Dátum pridania: 03.10.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Willy
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 524
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.6
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 2m 40s
Pomalé čítanie: 4m 0s
 
Biológia 3: recenzia

Keď som po prvý krát uvidel túto knihu, povedal som si: „Oh Bože opäť tá biológia...“ To si však asi povedal každý. Čo iné si táto kniha zaslúži? Bude nás predsa prenasledovať nasledujúcich desať mesiacov. Niekoho len vo dne, a niekoho určite aj v noci.

Táto kniha v skutočnosti aj vyzerá nudne. Asi tretinu predného obalu tvorí citrónovo žltý pás s veľkou bielou ‘3‘-kou. Zvyšok miesta je pokrytý hnedou farbou – ale nie len takou obyčajnou. Obrázok tvorí škála hnedých farieb (podľa všetkého sú to nervové bunky) a veľký biely nápis olemovaný čiernou farbou: ‘Biológia‘ a pod nim menší ‘pre gymnáziá‘. Čo k tomu dodať? Už len obal je nudný dostatočne na to aby nezaujal: nič pútavé, nič pestré. A tak sa s ohromne veľkou chuťou púšťam naprieč celou KNIHOU.

Keď som knihu otvoril bolo to už však oveľa lepšie. Môj dojem zo spracovania je dosť dobrý aj keď obsiahnutý text nie je dostatočný (ako pre koho - mne vyhovuje, to len naša nemenovaná pani profesorka Michalková tvrdí že stará kniha je oveľa lepšia a v tejto nič nie je) pestrofarebné obrázky upútajú nielen deti ale aj nás – veľké deti. V podstate sú pekne popísane, dobre umiestnené a prehľadné. Takže nie sú len pekné ale aj spĺňajú účel (a tu sa názorom opäť stretáme s pani prof.).
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.