referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kazimír
Pondelok, 4. marca 2024
Stužková
Dátum pridania: 22.11.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: twinspark
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 364
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 

Drahý pán riaditeľ, milí pedagogický zbor, drahí rodičia, milí žiaci.

Je mi cťou privítať Vás tento slávnostný a výnimočný večer, ktorý zostane ešte dlho zahalený do rúška dlhotrvajúcich spomienok. Dnešný večer je pre nás výnimočný a neopakovateľný všetkými tými peknými formalitami a zároveň aj dlhotrvajúcou zábavou, ktorá je iba naša. Málokto z nás si nepovedal: "Kedy už budem veľký, kedy už budem dospelý?" A hlavne teraz pri týchto významných udalostiach si uvedomujeme nemilosrdné plynutie toho drahého času a zisťujeme, že jediné čo nevedel pokrok ľudstvu dať, je dosť času.

Teraz tu stojí 24 mladých ľudí a spomína na prežité chvíle v tejto škole od prvých chvíľ kedy sme sa cítili ako zablúdení námorníci a nevedeli sme sa zorientovať, čo to znamená na jednotke, na dvojke či na trojke. No dnes sme sa ocitli až tu pred Vami, milé mamy, otcovia a spomíname s vďakou aj na Vaše tvrdšie slová, ktoré sa nám vtedy nepáčilo, no dnes sme pochopili ich význam a sme radi, že ste upozorňovali a usmerňovali naše rozhodnutia. Aj keď bolo náhodou niečo zlé, tak aj všetko zlé je na niečo dobré, len to potrebuje čas, aby sme v tom dobro našli. Sme radi, že ste tu dnes s nami a určite ste aj hrdý na to, že Vaše dieťa tu stojí pred Vami rozhodnuté kráčať samo. Aj keď pre Vás zostaneme dieťaťom.

Ďakujeme Vám za to, že ste nás doviedli po kľukatej cestičke až sem a taktiež pani profesorkám a pánom profesorom, že sa celé štyri roky snažili pripravovať nás na vstup do života a sme vďační, že to s nami vydržali aj napriek našim snahám ukrojiť si na hodine toľko zábavy a voľna, koľko sa len dalo. No dúfame, že naše výstrelky Vám nepridali veľa šedín.

Osobitne ďakujem našim triednym profesorkám, pani Z..... a pani K........, ktoré s nami zažili možno viac zlého ako dobrého a určite aj preslávenie 4.A. Z nie celkom v dobrom slova zmysle. Skúsme teraz zabudnúť na všetko to zlé a sústreďme sa na to, čo je ešte pred nami a čo nás ešte čaká. No musíme si priznať, je toho vyše hlavy. Ale teraz na to nemusíme myslieť, veď pred nami je ešte celá naša stužková.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.