referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Hilda
Pondelok, 11. decembra 2023
Internet: diskusný príspevok
Dátum pridania: 02.12.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Matthew
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 340
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
VÁŽENÁ PANI PROFESORKA, MILÍ SPOLUŽIACI!

Dovoľte mi, aby som sa aj ja niekoľkými slovami dotkol predchádzajúcej prednášky. So záujmom som si vypočul referát môjho predrečníka na tému Internet. Neni som síce ani z ďaleka tak rozhľadený na danú problematiku ako bolo predchvílou predvedené, hlavne čo to do histórie a vývoja tejto informačnej "diaľnice", systému pripojenia, sprostedkovávateľov služieb a iných možností spätých s touto tematikou, ale rád by som sa zaoberal negatívmy javmi sprevádzajúce tento výdobytok modernej techniky.

Z prednášky bolo možno tak trochu vycítit iba samé klady, priznávam, ku koncu sa spomenuli zápory, no nedostačujúco.
Internet ako celosvetová diaľnica a sprostredkovávateľ všetkého možného nie je využívaný iba na "dobré" veci. Hackeri a ich vírusy sú iba vrcholom ľadovca a predstavujú hrozbu iba pre túto globálnu sieť. No čo s užívateľmi, ktorý sa deň čo deň naň pripájajú. Ako si môžeme predstaviť, že na nás internet nevplýva i negatívne? Nemôžeme. V "sieti" existuje veľké množstvo illegálnych/protizákonných stránok zaoberajúcich sa a rozoberajúcich to čo je morálne zakázané. Pornostránky sú hádam tie najznámejšie a najfrekventovanejšie z nich. Ovplyvňujú nás bez toho aby sme si to všimli.
Možno by niekto z vás mohol namietať, že "surfovaním" po takýchto stránkach sa zaoberajú iba sociálne odlišné indivíduá (úchyly).

No namietam, nie su to iba tie nepekné stránky, čo ničia našu ľudskosť ale je to vôbec internet sám. Viem, že sa o tom veľa hovorí a mnohý z vás to preberajú na seminároch. Často spomínaný negatívny jav internetu je, že ľudia sa ním oddaľujú, zaniká kontakt medzi ľuďmi ako bol možno ešte poznať pred dobou tohto výdobytku, no tento popis platí i na mobilný telefón, televízor, možno i rádio. Na čo sa snažím poukázať je fakt, že internet ponúka viac ako televízor či telefón. Je to interaktívne zariadenie nahrazujúce sociálne spolužitie, ak niekto chce možno to nazvať svet vo svete a tým je jeden z tých najpotenciálnejších médii, ktoré zmenia ľudstvo na utópiu všetkovediachich ľudí, ktorý si nemajú čo povedať.

Na záver by som chcel citovať Samrtineho:
"Utópie sú často len predčasné pravdy."

ĎAKUJEM ZA SLOVO.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.