referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Nedeľa, 3. decembra 2023
Zima: umelecký opis
Dátum pridania: 14.12.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: dada2
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 177
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.82 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
Zima je krásne ročné obdobie,ktoré k nám prichádza vždy v rovnakom čase ,ako mávnutím čarovného prútika.Nasleduje hneď po jeseni.

Začiatok zimy nám signalizujú zvieratá,ktoré si robia zásoby,alebo vtáctvo,ktoré odlieta do teplých krajín.Taktiež sa mení aj príroda. Zimná príroda má svoje čaro.na oknách áut,bytov vytvoril pán Mráz svojou šikovnosťou zložité geometrické tvary. Okrem toho pokryl všetky rieky priehľadným a studeným zrkadlom.

Strechy domov,budov zdobia dlhé ostnaté drôty v podobe cencúľov. Z neba sa na nás znášajú biele vločky,ako snehové víly.Polia a lúky sa zmenili na bielu snehovú prikrývku,vytvorenú bielym, čistým snehom. Padajúci sneh zdobí nielen polia a lúky,ale aj stromy,ktoré obliekol do dlhého bie-leho kabáta.  K zime patria aj snehuliaci,pripomínajúci snežných človiečikov.Ranné mráziky nás štípu na tvári. Prvé ranné hmly sú ako mliečne závoje.

Všetko má svoj začiatok aj koniec. Takisto aj zima sa raz začne a potom jej vládnutie končí. Koniec vládnutia zimy nám ukazujú prvé snežienky, roztápajúci sa ľad a sneh. Po zime nasleduje jar, ktorej zima odovzdá svoje žezlo.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.