referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tatiana
Streda, 1. februára 2023
Čo je to mladosť – najkrajšie obdobie života?
Dátum pridania: 13.01.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: fastest
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 345
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Toto je ťažká, ale naopak veľmi zaujímavá a pre každého z nás individuálna otázka. Čo je to byť mladým? Skúsme sa nad tým všetci zamyslieť. Je to obdobie od kedy sa narodíme po vek napríklad 30 rokov? Podľa mňa sa mladosť nedá a asi sa ani nikdy nebude dať definovať. Niekto sa môže cítiť mladým aj keď ma päťdesiat, pretože život mu ukazuje stále nové a nové možnosti ako ho prežiť a niekto, kto ma dvadsať sa naopak môže cítiť starý, lebo možno práve jeho osud trestal a tieto roky boli pre neho veľmi ťažkými.

Pre mňa mladosť znamená krásne obdobie, v ktorom je stále niečo po prvýkrát. Začína sa to prvým otvorením očí, prvým slovom, prvým krokom, ktorý spravíme , prvým dňom stráveným v školskej lavici, prvou láskou alebo aj prvým bozkom. Je to obdobie, kedy si my mladí, “nadávate“ nám aj tínedžeri, myslíme, že svet je iba náš a môžeme všetko. Často krát sa s vami staršími hádame, lebo si myslíme ,že iba náš názor je ten správny. Avšak mám pocit, že niekedy nám aj závidíte našu mladosť, obdobie, ktoré je pre nás v podstate bezstarostné a aspoň nachvíľku sa vo vás prebudí pocit mladosti, zatúžite prežívať znova tie veci, ktoré prežívame my teraz.

Toto obdobie ale prináša so sebou aj mnoho nástrah a pokušení. Hádam sa nezmýlim, ak poviem, že každému z nás sa dostala do ruky už cigareta, fľaška s alkoholom, alebo v horšom prípade aj nejaká droga. Je to už len na nás či tomu podľahneme, alebo len vyskúšame a povieme: „Ďakujem, ja nechcem.“, pretože práve mladosť je našou akoby skúškou do ďalšieho života, tu sa učíme byť zodpovednými, stávajú sa z nás dospelí ľudia. A riadiť sa podľa hesla “veď mladý som iba raz“ nie je vždy veľmi správne, aj keď väčšina z nás si to často krát povie a nerozmýšľame nad iným, možno dokonca jednoduchším riešením.
Touto prácou som chcel vyzdvihnúť najkrajšie obdobie nášho života, poukázať na jeho klady, ale aj zápory a zdôrazniť, že mladými nie sú iba tí, ktorí mlado vyzerajú, ale aj tí, čo sa tak cítia.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.