referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alfonz
Utorok, 28. januára 2020
Človek, ktorý ma dokáže ovplyvniť
Dátum pridania: 15.03.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Kiko11
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 294
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Existuje vôbec človek, ktorý ma dokáže ovplyvniť? A ako taký človek vyzerá? Aké má vlastnosti?
Áno, existuje aj pre mňa človek, ktorý ma dokáže ovplyvniť. Spočiatku som si myslel, že som taký typ človeka, ktorý sa nedá ovplyvniť iným človekom, lebo som sa hral na tvrdého. No pred necelým rokom som sa s takým človekom zblížil. Niekto by vravel, že veľa v živote človeka ovplyvniť môžu rodičia, ale nie, to nie je môj prípad. V mojom prípade je to človek opačného pohlavia a je dokonca aj mladší o dva rôčky. Áno, je to tak ako si myslíte, je to moja priateľka.

Neovplyvňuje ma vonkajškom, že sa dám obmäkčiť preto ako vyzerá. Patrí svojím výzorom medzi mojimi typmi, ale na mňa to neplatí. Sú ľudia, ktorí sa dajú ovplyvniť najmä vonkajším vzhľadom, ale to nie je správne. Dám sa ovplyvniť svojou priateľkou kvôli jej správaniu. Moja priateľka je veľmi dobre vychované, slušné a úprimné dievča a ja si úprimnosť veľmi cením. Spomínam si na jednu situáciu, kedy som sa nechal ovplyvniť a to, že som chcel po skončení tejto školy, samozrejme s maturitou nechať učenie a chcel som ísť nájsť si prácu, zarobiť nejaké peniažky a užívať si života.

Bavil som sa s ňou o tom veľakrát, no nakoniec som dal na jej slová a nechal som sa ovplyvniť. Teraz som rozhodnutý ostať študovať na tejto škole, urobiť si nadstavbu a tak bude každý spokojný. Otec bude dostávať prídavky, ja budem mať vzdelanie ako sa patrí, vyhnem sa vojne a moja priateľka bude vždy so mnou a zarobiť si môžem aj cez prázdniny. A je to aj tak dobre, že sa nechám ovplyvniť, lebo nie vždy sa dobre rozhodnem.
Podľa mňa je každí ovplyvniteľný. Iné to je u sudcov, vtedy by človek nemal byť ovplyvniteľný.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.