referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Drahomíra
Streda, 19. januára 2022
Charakteristika
Dátum pridania: 12.04.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: FREEDOMgirl
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 582
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 3m 0s
Pomalé čítanie: 4m 30s
 
Osoba, ktorú som sa rozhodla opisovať je moja bývalá spolužiačka Valentína. Valentína má žlté oči, modré dlhšie vlasy. Je 170 cm vysoká a je to moletka.
Valentínu poznám už od základnej školy, ale oveľa lepšie som ju začala spoznávať až v ôsmej triede. Vtedy som zistila že je dosť do pohody a že má dobré srdce. Valentína má veľmi rada jedlo a jedenie. Túto činnosť prevádza kedykoľvek a kdekoľvek. Je schopná zjesť čokoľvek a kohokoľvek v akejkoľvek kombinácii a množstve. Taktiež veľmi rada spí, alebo pozerá televízor /najradšej telenovely/. Ako hovorí, nemá rada všetko čo súvisí s pohybom, alebo s myslením.
Medzi jej záujmy patrí kreslenie. Už ako malá chodila na kurz kreslenia a túto danosť si zlepšuje dodnes. Nemá problém nakresliť hocičo od portrétov cez kreslené postavičky až po kolekciu šiat, ktoré sama navrhla. Baví ju aj výroba rôznych maličkostí z rôzneho materiálu. Má rada všetky druhy domácich prác od pečenia až po háčkovanie. Nemá rada upratovanie, ale to asi nikto.Valentína chodila na odevnú školu. Všetci jej hovorili, aby išla na odbor návrhárka, lebo na to má, ale ona si neverí a asi si nikdy veriť nebude. Nepodarilo sa ju presvedčiť a tak vyštudovala odbor krajčírka. Keďže má rada všetky domáce práce baví ju aj šitie, ale nie ak to trvá dlho, lebo všetko, čo robí dlhšie ju veľmi unaví. Valentína nevydrží dlho pracovať. Je veľmi lenivá, čo si aj sama prizná. Keď nemusí, tak nepracuje. Najradšej nerobí nič. Na prvý pohľad je milá a zhovorčivá. Pod povrchom je však hamblivá a utiahnutá. Vždy keď potrebuje niekam ísť, obvolá všetkých ľudí aby nemusela ísť sama. Najviac navštevuje Tesco, alebo iné obchodné domy, zbytok mesta je pre ňu španielská dedina. Taktiež sa bojí nových vecí, či už sa s niekym zoznámiť, alebo vybaviť veci, kde musí komunikovať s cudzími ľudmi. Navzdory jej hamblivosti sa pod veľkým tlakom okolia dá nahovoriť na všetko. To je dobré hlavne ak sa jedná o zábavu.

Väčšinu času trávi doma. Keď som s ňou sťažuje sa mi, že sa doma nudí a že by rada išla von, no ale ak po ňu niekto príde aby išla von tak už pre nás má pripravené svoje známe vety ako napríklad: bolí ma hlava, nechce sa mi, mám migrénu a podobne. Všetci však vedia, že pozerá telenovelu, alebo sa hrá na počítači. Vždy si niečo vymyslí, ale nedomyslí to, väčšinou ani nevie ako ale prezradí sa sama, a tak sú jej výmysly odhalené. S Valentínou je ak veľká zábava. Hlavne keď využije svoj český slovník a vyrukuje na nás zo zastaralými prísloviami, porekadlami alebo inými slovnými spojeniami. Keď prídem k Valentíne na návštevu dokážeme sa dlhé hodiny rozprávať, popri tom veľmi rady preberáme najnovšie pikošky. Naše debaty ukončuje slovami ako sa jej nič nechce, to ma vie vždy nahnevať, lebo aj tak celé dni nič nerobí. Naj radšej by ostala malým dieťaťom, ktoré nemá žiadne povinnosti a o ktoré sa starajú iný. Treba však poznamenať, že dosť často sa ako malé dieťa správa, hlavne čo sa týka hádok. Musím spomenúť, že nevydrží byť dlho pohádaná. Každý kto ju pozná si časom na jej obyčaje zvykne a berie ju takú aká je, lebo nič iné mu neostáva. Ako Valentína hovorí každý máme svoje muchy a navzdory tomu, že Valentína ich má trochu viac, mám ju rada. Poznáme sa už dlhé roky a tak viem aká je a čo môžem od nej čakať. Ak niečo potrebujem môžem sa na ňu spoľahnúť. Je veľmi dobrá kamarátka a ja som rada, že ju poznám.
 
Podobné referáty
Charakteristika GYM 2.9188 381 slov
Charakteristika SOŠ 2.9621 674 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.