referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Václav
Streda, 28. septembra 2022
Prírastok do rodiny
Dátum pridania: 04.10.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Mirusha
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 204
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.89 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 
V dnešný deň sme sa stretli, aby sme ťa privítali na ceste životom. Hoci máš len týždeň a tíško si ležíš vo svojej postieľke, svojim príchodom si potešil a tešíš každého z nás.
Ešte si pamätám, ako som zareagovala, keď som sa dozvedela, že budeš- prekvapenie, strach, trocha sĺz. Postupne sa moje pocity zmenili. Zmenila som svoj prístup k svojmu okoliu- k mamine, ku kamarátkam, k celému životu. Uvedomila som si, že už nikdy nebudem „len ja“. Od teraz budeme my- ty, môj malý brat a ja tvoja staršia sestra.

Keď som ťa po prvýkrát uvidela, maličkého, bezbranného vedela som, že zodpovednosť za teba a tvoj ďalší život majú v rukách nielen tvoji rodičia, ale aj ja.
Teraz prežívaš to najbezstarostnejšie obdobie svojho života. Postupne začneš objavovať svet a jeho krásy. Možno aj sklamania. Ale môžem ti sľúbiť, že vždy tu budem na to, aby som ti pomohla a chránila ťa.
Denisko, v mene nás všetkých ti želám veľa veľa zdravia, šťastia, úspechov v živote. Želám ti, aby si v každej minúte svojho života mohol povedať, že život je krásny a oplatí sa žiť ho. A vám, rodičia, prajem veľa lásky, síl, a trpezlivosti, ktorá vám pomôže vychovať s Denisa poriadneho a slušného človeka!
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.