Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Chceš realizovať svoje sny. Zobuď sa!

Tento citát platí pre všetkých ľudí, akejkoľvek vekovej kategórie, myslenia, rasy, náboženstva. Čo týmto citátom autor asi myslel? Podľa mňa asi toto.
Ľudia stále o niečom snívajú, alebo túžia, ale aby niečo dosiahli musia pre to niečo aj robiť. Ak chce niekto nové auto, tak musí pracovať a zarobiť si naň ho. Ak sa chce niekto dostať na olympiádu tak musí každý deň trénovať, ale musí aj snívať aby ho stále niečo ťahalo dopredu a aby si na auto zarobil, alebo aby sa mu chcelo trénovať. Veľa známych ľudí vyrastalo v chudobe a zabudnutý, ale teraz patria k najbohatším a najznámejším ľuďom na svete. Títo ľudia museli preskočiť aj latky, ktoré boli vysoko a možno sa pri tom aj trochu zašpinili ale tvrdo išli za svojim cieľom, až kým ho nedosiahli a stačilo im len to, aby sa prebudili zo sna a stáli si za ním.

Bohužiaľ sú, ale aj ľudia, ktorí išli za svojím cieľom a nedostali sa k nemu. Títo ľudia zrejme viac snívali a nezobudili sa.
Ale bohužiaľ sú ľudia, ktorí za týmto snom idú cestou plnou krivých chodníčkov a aj tak sa tam dostanú a našťastie sú ľudia, ktorí na tieto krivé chodníčky doplatia.
Prečo to je vlastne také ťažké, hovoria si niektorí ľudia. Títo ľudia patria k tým, ktorí len snívajú a nechcú sa zobudiť. Takýchto ľudí by mohli pobudiť tí ostatní, ktorí už sú zobudení.

Niektorí ľudia sa možno pobudia zo svojich snov, ale keď zistia, že tieto sny treba aj nejako realizovať tak si radšej znovu ľahnú a spia. Týmto ľuďom asi niet pomoci. Medzi týchto patrím aj ja.
Všetky sny však treba zvážiť a uvedomiť si, že realita nie je sen. Nemôžete snívať o tom, že sa dostanete za vesmír, za svoj kratučký život keď človek pristál najďalej na mesiaci. Ale môžete snívať o tom, že sa dostanete aspoň na mesiac.
Toto je môj názor na tento citát, ktorý povedal známi autor Knihy džunglí Rudyard Kipling. Možno ten váš je iný, ale aj tak si myslím, že by sme sa mali všetci pobudiť a začať realizovať svoje sny.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk