referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Demeter
Utorok, 26. októbra 2021
Porovnanie 2 osôb
Dátum pridania: 05.10.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Cheeky89
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 350
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Tieto dve osoby sú si charakterom úplne odlišné, priam sú to protiklady. Opisom by som chcel znázorniť odlišnosti týchto osôb a vystihnúť ich čo najlepšie a aj v tom najlepšom svetle. Na jednej strane môjho opisu je žena a na druhej chlap. Pre priblíženie, obidve osoby sú z našej triedy.
A to keď som už napísal, o koho ide, tak už viete asi jeden, možno dva rozdiely medzi týmito osobami. Áno je to pohlavie a orientácia. U nich to je normálne aspoň myslím, ak sa mýlim, tak ma prosím Vás poopravte. Vonkajším opisom by sme dospeli k rozdielom, ktoré sú viditeľné len voľným okom. Ale pre spresnenie je to tak: chlap je vysoký (180 cm), hnedé krátke vlasy, farbu oči neviem, športová postava a váha okolo 75 kíl; žena je stredne vysoká okolo 165 cm, hnedé stredne dlhé vlasy, farbu očí tiež z hlavy neviem, a hmotnosť sa u žien sa neprezrádza.

Opis prvej osoby je veľmi stručný. Je to chlapík veľmi tichý a k ostatným z triedy sa správa ako k cudzím a málo s nimi komunikuje. V škole sa musí nudiť, aspoň podľa môjho názoru. Jeho známky sú dobré, v jazykoch nie je až taký dobrý ako v chémií alebo fyzike. Za sebou už má mnoho oplympiad, v ktorých uspel na jednotku. V športe nie je tiež až taký dobrý, no pohyb a svaly mu určite nechýbajú. A myslím, že má veľký záujem aj o prírody. Jeho ostatné vlastnosti ešte nepoznám a ani veľmi nechcem.

Opis mojej druhej osoby je viac obšírnejší, lebo táto osoba je veľmi dobrá (povahovo). Ju na hodinách neprehliadnete, lebo nebol deň keď táto osoba nevyrušovala so spolu sediacou a ostatnými. V našej triede riadni všetko ona. Je to osoba, ktorá je v niektorých prípadoch aj hyperaktívna. Je to veľmi milá osoba, no vie sa aj pohnevať aj za maličkosti. Jej hlas je trochu zvučný. V škole podáva priemerné známky a za svoje vedomosti dostáva väčšinou jednotky.
Takýto opis by mal porovnať dve osoby, čo sa mi aj podarilo. Dúfam, že som týmto osobám opisom nejako neublížil. Ak áno, tak sa za všetko z hlbokého srdca ospravedlňujem.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.