Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Čo je v živote dôležité

V živote nie je dôležité skórovať. Nie je dôležité, koľký priatelia vám volajú, s kým ste chodili, či s niekym chodíte teraz alebo nechodíte s nikým. Nie je dôležité, či ste sa s niekým bozkávali, akému šporu sa venujete, ktorý chlapec alebo dievča sa vám páči. Nie sú dôležité vaše topánky ani farba vašich vlasov, ani farba vašej kože, nie je dôležité, kde bývate ani do akej školy chodíte. V skutočnosti nie sú dôležité ani známky, ani peniaze, ani oblečenie, ani to, či vás príjmu na vysokú školu alebo nie. Nie je dôležité, či máte veľa priateľov alebo ste osamelý, nezáleží ani na tom, či vás ostatný akceptujú alebo nie. To v živote vôbec nie je dôležité!

Dôležité je to, koho milujete a koho zraňujete. Dôležitý je váš vzťah k samému sebe. Dôležitá je dôvera, šťastie a súcit. Dôležité je podporiť svojich priateľov a vnútornú nenávisť premeniť na lásku. V živote je dôležité nebyť žiarlivým, prekonať nevedomosť a vybudovať si sebadôveru. Dôležité je to, čo hovoríte a čo si myslíte. Dôležité je hodnotiť ľudí podľa toho, kým sú, a nie podľa toho, čo majú.

A najdôležitejšie je žiť tak, aby váš život ovplyvnil život niekoho iného tak, aby mohol povedať, že bez vás by to nikdy nedokázal! Táto voľba je v živote tým najdôležitejším...


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk