referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viktor
Pondelok, 26. februára 2024
Invex 2004
Dátum pridania: 15.11.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lulisha13
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 291
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 

Tohtoročný ročník medzinárodného veľtrhu Invex sa konal v dňoch 11.- 15. októbra na Výstavisku Brno. Bol rozdelený na štyri časti (Invex Classic, Invex Business, Invex Home a Invex Game) a tento rok bol súčasťou veľtrhu bohatý doprovodný program. Invex bol určený pre širokú verejnosť obyvateľov, ako pre profesionálov,
odborníkov IT, vášnivých hráčov, ale aj pre obyčajných ľudí.

Najviac ma zaujal pavilón A, obsadený spoločnosťou Microsoft, ktorá predstavovala niektoré nové aplikácie portálu verejnej správy a učila ako správne s Microsoftom.
V pavilóne B bola veľmi zaujímavá výstava digitálnych fotoaparátov a kamier, ktoré priťahovali okoloidúcich návštevníkov Invexu svojou veľkosťou a designom.
Okrem veľmi zaujímavého, moderného a elegantného designu dokážu tieto malé fotoaparáty nahrávať v režime videosekvenciu šesťdesiat snímkou za sekundu. Pri prehrávaní videa potom môžete záznam ľubovoľne spomaľovať a zrýchľovať. Nová rada je vybavená trojnásobným optickým zoomom 35-105 sa špeciálni UA čočkou.

Najnavštevovanejší pavilón bol pavilón Z, ktorý slúžil ako Gamezone. Odohrávali sa v ňom majstrovstvá Českej republiky v hraní počítačových hier a rôzne súťaže o lákavé ceny. Tento pavilón sa zaplnil denne až niekoľko desiatok tisícami ľudí. Návštevníci mali možnosť vidieť najnovšie novinky zo sveta počítačových hier.
Zaujímavosťou dňa našej návštevy štvrtok 14.10.2004 bol tretí ročník majstrovstiev v rýchlostnom esemeskovaní s podtitulom "Hbité prsty na mobilu".

Na Invexe som zistil mnoho zaujímavých informácii o novinkách rôznych informačných odborov ako napríklad, že väčšina notebookov bude mať v budúcom roku bezdrôtové pripojenie wi-fi, že odvetvie plochých obrazoviek prežíva v tomto období najväčší rozmach, alebo že Microsoft rozšíril predaj hardwaru o snímač odtlačkov prstov a ešte mnoho iných zaujímavostí.

Na veľtrhu sa mi páčilo ,že som získal mnoho nových informácií. Priniesol som si domov mnoho zážitkov, veľa rôznych časopisov a CD. Toto všetko ma núti k tomu aby som Medzinárodný veľtrh informačných technológií Invex v Brne ešte raz navštívil.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.