referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Piatok, 2. decembra 2022
Pani Zima
Dátum pridania: 28.07.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: pegas12
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 288
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Keď ráno slnečné lúče štípu zahalenú krajinu do bielej šatky, tak vtedy vieme, že sa začal nový zimný deň.
Pani Zima celú noc pracovala, aby sa deti zobudili do bieleho sveta. Musela sa previesť so svojimi bielymi koňmi po strechách, chodníkoch i kríkoch. Keď na nich cválala, fúkala jemné páperie do všetkých svetových strán. Na konci mesta zastavila zo svojimi koňmi a pozrela sa za seba, videla tam prekrásnu bielu spúšť, bolo to ako z rozprávky. A potom povedala deduškovi Mrázikovi nech na každé okno v meste namaľuje svoje geometrické obrázky. A tak sa aj stalo, deduško išiel a všade maľoval a maľoval.

Keď všetky okná boli pomaľované, tak pani Zima poprosila škriatkov, aby jej pomohli rozvešať cencúle. Škriatkovia ich vešali na každom kroku, ktorý urobili, jeden na ríny, druhý na lampy až kým neboli úplne všade. Išli po celom meste a na konci svojej púte zastavili a poobzerali sa akú prácu urobili. Cencúle boli rozvešané po všetkých kútoch, nedalo sa to ani spočítať koľko ich tam viselo. Pani Zima sa im poďakovala a išla si oddýchnuť, lebo teraz bol rad na pani Meluzíne. Tá mala na starosti, aby sa jemné páperie nevytratilo a cencúle neplakali od žiaľu.
Keď deti vyšli von tak boli celé šťastné, že ich mesto je akoby perinkou pokryté. Pani Meluzína ich štípala na líčka a pani Zima sa radovala, že sú všetci šťastní.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.