Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Môj idol

Môj idol

Každý z nás určite má nejaký vzor, na ktorý by sa chcel podobať a povie si vetu: "Tak takáto chcem byť!" Pre mna je najdôležitejšia moja rodina a najviac moja mama. No nedá sa však povedať, že len ona, samozrejme, milujem aj otca a brata, ale pre mna je tým vzorom práve ona.

Moja mama sa narodila v Nitre, v malej dedinke, nazývanej Rišňovce. Volá sa Eva a má 40 rokov. Vyzerá dosť mladistvo. Dokonca sa aj tak cití. Je vysoká asi 165 cm. Má okrúhlu tvár s pravidelnými črtami.

Jej pleť je hladká, čistá, bez vyrážok. Úsmev na jej tvári skrášľujú ústa s užšími perami, pod ktorými sa skrývajú krásne biele zuby.

Nielen úsmev je láskyplný, ale aj pohľad, ktorý spestrujú modrozelené oči. Niekedy ich má modré ako obloha, niekedy zelené ako tráva. Mama hovorí, že sa jej menia podľa počasia, ale mne sa to nevidí, že by sa jej tak menili, lebo sa tajomne smeje, keď to vraví.

Okolo očí už má niekoľko drobných vrások.

Mama nie je spokojná so svojou tvárou. Myslí si, že má veľku guľatú tvár, a je nevýrazná. Oči, že ma moc vedľa seba posadené a male. No mne sa to tak vôbec nevidí… Najradšej by som Vám pripojila aj jej fotografiu. Je to fešanda.

Mama má rada zmeny, preto si rada mení účes, no i tak sa najviac páči ten, čo ma teraz – vlasy kratšie so svetlým melírom, medeno-červenou farbou. Ja to volám kikiriki Haare.

Moju mamu poznám už z diaľky podľa jej ladnej chôdze a štíhlej postavy. Veľmi rada sa elegantne oblieka. Aj v športovom oblečení sa cíti dobre, ale aj tak si dá radšej opätky, aby vypadala vyššie. Je vždy moderná, niekedy mi vie dobre poradiť pri výbere rôznych módnych šiat či doplnkov. Jednoducho má vkus. Rady spolu nakupujeme, kávičkujeme a rady sa aj zabávame. Nebolo to raz, čo sme boli spolu aj na diskotéke. Tancuje naozaj dobre.

V mnohom by som sa chcela podobať práve na nu. Určite jej povahovými vlastnosťami. Vie rozdávať lásku, nevzdáva sa nikdy bez boja, má veľké srdce. Je energická a vždy optimistická. Mám ju veľmi ráda a vždy, keď ma objíme, cítim, že aj ona mňa. Je veselej, vyrovnanej povahy.

Pre mňa je tento človek veľmi dôležitý. Nevymenila by som ju za nič na svete. Priam ju zbožňujem.

Ked sa naskytnú problemy, riešim ich predovšetkým s nou. Vie mi vždy dobre poradiť, má správne názory na svet. Porozprávam sa s nou naozaj o hocičom, či ide o chlapcov, sex či láska. Stojí pri mne a ja to cítim. A ked by sa ma niekto opýtal, kto je moja najlepšia priateľka, tak rozhodne je to moja mama. Život bez nej si neviem ani predstaviť, je to veľmi citlivý a zároven silný človek. Ked ju vidim ako sa smeje hned mi je lepšie. Zdvihne mi náladu. Je to veľmi inteligentná žena, vie sa v spoločnosti slušne správať. Nie je to žiadny egoista, je chápavá, myslim si však, že mnohým ľudom čo pomohla, sa jej v najhorších chviľach obratili chrbtom. A to si ona rozhodne nezaslúži.

Rada sa smeje, majú ju dokonca rady moje kamarátky, lebo má aj zmysel pre humor. Vždy som jej vravela, že by mala byť psychologičkou, lebo vie pomáhať ľudom. Je chápavá a obetavá.

Ku každému je milá, priateľská, správa sa prirodzene, nenútene. Keď sa dostáva do nového prostredia, aj vtedy sa správa tak, akoby už aj cudzích ľudí poznala, necíti sa pred nimi v rozpakoch. K jej kladným vlastnostiam patrí určite čestnosť, úprimnosť, pravdovravnosť. No niekedy sa stane, že ma oklame, ale ja to na nej spozorujem a začnem sa smiať. Veľmi sa mi páči, ako si dokáže získať autoritu ľudí. Ked si to situácia vyžaduje, vie byť aj energická a prísna. Rada si zo seba uťahuje a niekedy aj zo mňa, no mne to však neprekáža, lebo viem, že to nemyslí až tak vážne.

K záporným vlastnostiam by som priradila jej krik. Ak ju s bratom veľmi nahneváme, vie kričať ako pavián. Ako každý človek, aj ona má svoje chyby. Nevie vôbec potichu rozprávať. Kedže je narodená v znamení barana, vie isť tvrdo za svojím cieľom. Občas sa stane, že ked sa rozohní na nejakú tému, nepustí ma k slovu a nemožno ju zastaviť. Vtedy si prajem, aby bola na gombík alebo vypínač. Ak niečo vyvediem, nepustí ma – dospelú osobu na diskotéku. Napriek tomu, že je vynikajúca kuchárka, ja neviem nič. Je to však spôsobené mojou lenivosťou. I ked sa pohádame, vždy to smeruje k tomu, aby niečo pochopila, alebo aby ma to posunulo dopredu.

Je to taká hviezdička v mojom živote. Ja ju veľmi ľúbim, a dúfam, že ona to vie a cíti. Som jej veľmi vdačná, že ku mne pristupovala vždy s úctou a laskou. A dakujem jej za všetko, neviem čo by som si bez nej počala..

Moja mama je oprávnene mojím idolom. Že po búrkach výjde aj slnko. Ako vedieť odpúšťať a dať opäť šancu, ako vedieť úprimne mať rád. Ukázala mi, že život je krásny.


Zdroje:
moja hlava - www.referaty.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk