referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Aurélia
Sobota, 31. októbra 2020
Návraty z blúdnej cesty
Dátum pridania: 17.05.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: dajka18
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 389
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Odpusťte človeku, ktorý ešte ani neokúsil nádheru, čo mu svet ponúka, a už naňho číha zubatá. Odpusťte mu, ak si chce divoko užívať, hľadať útočisko v milovaní. Morálka má vtedy iné meradlá, aj ten najväčší puritán nad šťastnými nešťastníkmi prižmúri oko a povie: „ Len si dnes ešte užite, veď zajtra... Nech je smrť horúca!“ Ľudí opantala pliaga, zákerná, veď už nekvárila len tých, ktorých držala v pazúroch, ale trápila aj ich najbližších, celé rodiny. Tá zákerná pliaga! Po maminej smrti sa pre mňa všetko zrútilo. Brala som ju deň čo deň. Nakoniec som sa doslova odplazila k sestre, aby mi pomohla. Bola som pripravená na všetko. Po prvý raz som ju ochutnala na tancovačke. Iba ma trochu rozohriala.

V partii to však už bola akási spoločenská povinnosť. No a keď si niekto rozkázal, ponúkol aj mňa. Patrilo sa neodmietnuť! Teraz som dokonca odhodila aj cigarety. Začala som nový život. Neskôr ochorela sestra. Neviete si predstaviť moje trápenie. A tak som sa opäť uchýlila k tej bláznivej pliage. Najprv len večer, potom i ráno. Ale jedného dňa som si povedala : „ Tak dosť!“ Na pomoc vzniklo vo svete aj u nás množstvo klubov, združení a spoločenstiev. Pomáhajú ľuďom, ktorí stratili hlavu, dali sa zlými cestami, ktorí sa nemôžu vymaniť zo svojej závislosti. Keby sme ich zhromaždili, vzniklo by tretie, najväčšie mesto tejto krajiny. Choré mesto, ktorému takmer niet pomoci. Čoraz väčšmi sa medzi nimi objavujú ženy s vysokoškolským diplomom.

Neuniesli záťaž, ktorú na seba vzali? Do programu týchto klubov patrí i pomáhanie všetkého, čo znižuje hodnotu človeka, snaha šíriť životný štýl, ktorý je založený na pravde, láske a vnútornom oslobodení z otroctva strachu, klamstva i sebaklamu. Ich heslom sú slová: „ Len poďte!“ Som tu už mesiac a dúfam, že viackrát nebudem takéto liečenie potrebovať. Teraz dodržiavam tri hlavné zásady: nepožívať, neponúkať ju a nevynakladať naňu žiadne financie.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.