referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zuzana
Štvrtok, 11. augusta 2022
Alkohol, cigarety, drogy
Dátum pridania: 24.07.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: pubertacka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 496
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Chcela by som povedať svoj názor na alkohol, cigarety, drogy a na nás(na mládež), ktorí prichádzali, prichádzajú a budú prichádzať do vstyku s nimi. Alkohol a cigarety som vyskúšala, takže viem o čom budem hovoriť. Tak k alkoholu. Myslím, že alkohol je dobrá vec, pomocou neho sa cítime šťastnejší,máme lepšiu náladu, inokedy zapíjame smútok, aj keď deň po tom nie je nikomu príjemný, ale to k tomu patrí. Samozrejme, dobrá vec, keď má človek určité ,,mantinely" a vie, že ich nesmie prekročiť. Mnoho rodičov svojim dospievajúcim synom a dcéram hovori, že alkohol škodí pečeni a má veľké následky na organizme. To všetko je pravda. Niektorí dokonca na oslavách nedajú svojim dospievajúcim synom/ dcéram ani prípitok( hovorím to z vlastnej skúsenosti), dajú im malinovku alebo detské šampanské- ale to je to isté. Škoda( pre nich), chvalabohu( pre nás), ani netušia, že jeho dcéra/ syn bol( a) pred mesiacom opitý( á), nevedel( a) o sebe, roztrhal( a) si rifle a ,že jej/ jemu pomáhali kamaráti domov.

Poznám takých, čo ešte neboli opitý, ale aj takých, čo si raz čas ,,vyhodia z kopýtka". Neviem si ani predstaviť( a myslím si, že aj väčšina z mládeže) výlety, oslavy na chate bez alkoholu. A to nie sú len výlety, oslavy. Dokonca aj športovci, ktorí sú v reprezentácii sa na sústredení/ turnaji opijú( prízvukujem, hovorím z vlastnej skúsenosti). Myslím, že občas( to je už na každom, čo znamená občas, či každý deň,týžden...) sa opiť- nie je na tom nič zlé. Ďalej k cigaretám. Fajčila som, ale už nefajčím. Prečo??? Som športovkyňa... Moji spolužiaci deň čo deň utekajú po škole za barák si dať cigaretu. Nemám proti tomu nič, je to ich zdravie. Súhlasím s tým, že väčšinou začnú, aby zapadli do partie, mali kamarátov. Niektorí sa pýtajú, či im to za to stojí.

Ale v období dospievania potrebuje mladý človek partiu, kamarátov, a je preto schopný urobiť( skoro) čokoľvek. Ako aj pri alkohole, myslím, že občas si zapáliť nie je zlé. Ale to už závisí od človeka. A nakoniec drogy. Tie som ešte nevyskúšala, takže napíšem len svoj názor a nie skúsenosti. Myslím, že sa to aj na tomto odseku odzrkadlí. Ak si človek dá raz alebo dva razy marihuanu a potom povie dosť- proti tomuto nemám nič proti. Zas tie ,, moje mantinely". Človek sa musí poznať, že keď si povie dosť tak dosť. A úplne na záver. Človek môže vyskúšať alkohol, cigarety,drogy za predpokladu, že ,, svoje mantinely neprekročí"...
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.