referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dalibor
Štvrtok, 20. januára 2022
Charakteristika
Dátum pridania: 10.11.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bulbo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 381
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 

Každé ráno, keď odchádzam do školy, pozriem sa do zrkadla. S iskričkami v mojich modrých očiach na mňa z neho hľadí nižší chlapec s dlhšími hnedými vlasmi a priateľským úsmevom na bacuľatej tvári.

Kto som? Aký som? Čo sa mi na mne páči a čo by som chcel radšej zmeniť? Je veľmi ťažké objektívne zodpovedať tieto otázky. Keby som mal povedať tri slová, ktoré vystihujú môj charakter, určite by som vybral vlastnosti optimistický, cieľavedomý a rozhodný.

Medzi moje lepšie stránky patrí aj zmysel pre humor, schopnosť robiť si posmech aj sám zo seba. Ďalej pracovitosť a ochota pomôcť. Sú to črty, ktoré zaberajú v mojej povahe najviac miesta. Tieto vlastnosti si i veľmi cením. Keď ma niečo naozaj zaujme, dokážem pri tom vydržať veľmi dlho a byť úspešný. Ustavične vyhľadávam nové a nové činnosti a často sa stáva, že jeden záujem vystrieda druhý.Vzdorujem okoliu, najmä rodičom. Keď si však uvedomím svoje zlé správanie, snažím sa ho napraviť a byť milý a zdvorilý. Častokrát sa prejavuje moja tvrdohlavosť, ba až panovačnosť. Každému by som chcel len rozkazovať.

Vo voľnom čase vyhľadávam radšej aktívny pohyb ako pasívne ležanie na posteli, či pred televíziou. Nadovšetko milujem pohyb. Obľubujem prechádzky s priateľmi. Keďže sa od svojich siedmich rokov venujem lyžovaniu, stále venujem čas prípravám na zimnú sezónu. Lenivosť ma prekvapí málokedy, ale bohužiaľ väčšinou vtedy, keď sa mám učiť. Snažím sa proti nej bojovať, ale niekedy ma porazí. Nie však vždy.

Mám veľa priateľov, ktorým som vždy ochotný pomôcť. Priateľstvá nadväzujem veľmi ľahko, no nenachádzam ich medzi ľuďmi z našej triedy. Myslím si o sebe, že som úplne obyčajný človek. Mám svoje dobré, aj tienisté stránky a ako každý, i ja by som sa chcel tých horších v budúcnosti vyvarovať.

 
Podobné referáty
Charakteristika GYM 2.9558 732 slov
Charakteristika SOŠ 2.9621 674 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.