Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Karikatúra

Moja staršia sestra Kika je osoba múdra a vzdelaná, aspoň tak usudzujem, keďže sa dostala na vysokú školu, aj keď slovo vichor napíše s Y, ktorého tvrdosť predstihne všetky uragány. Aj keď sme sestry, nepodobáme sa, aspoň v to dúfam. Chvalabohu mi nehrozí nosenie outfitov po staršej "segre", ktorej noha je útla veľkosti č.7 a tatino mal pod kontrolou celý trenčiansky kraj, keď sa zháňala obuv veľkosti Popoluška XXL. Keďže objavila nejakú predajňu s vojenskými bagančami, sezóna JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA je poriešená.

Inak výzorovo nemôžem tvrdiť, že len podzemné komunikácie sú jej hlavnými dopravnými cestami, aj keď tú ofinu, čo si minule skrátila na pol čela, jej musí závidieť každý kaderník, čo strihá pomocou hrnca. Všetci ju doma ľutujú, ako schudla na internáte, ale nepochopili, že je to len krycí manéver na zvýšenie záujmu o tvrdo študujúceho študenta.

Naša mamina sa už vzdala pochopiť naše nežné sesterské komunikácie. Ešte tak slovo “haluz” sme jej dokázali vysvetliť, ale neviem, či ho vôbec dokáže použiť medzi dospelými. Kika haluzí vo všetkom. Keďže nenosí dáždnik zo zásady, vodník je oproti nej len slabý odvar. Samozrejme sa bráni tou istou otrepanou výhovorkou, že vlastne len trochu spŕchlo a ona nevie, čo sa nám nezdá.

Vždy si niečo nájde, len aby v tom bola nevinne. Už od malička bola mojím vzorom, vždy si vedela so všetkým poradiť a vedela dosiahnuť to, čo chcela. Ale niekedy sa správa ako splašená kobyla - na každej hlúposti sa smeje tým svojím nenormálne hlasným smiechom, ktorý naozaj pripomína rozjareného koňa. A niekedy, naopak, je tichučká a krotká ako baránok - vtedy nemá náladu ani sa usmiať a svojím zatrpknutým pohľadom kazí ľuďom okolo seba náladu.

Okrem toho ju veľmi nazúri, keď sa niekto zabáva na jej účet. Vtedy sa nafúkne ako holub hrvoliak a ľudia sa jej radšej stránia, akoby mala na čele pripevnený dynamit, ktorý už-už vybuchne.

Keď si to však tak vezmem, je to najlepšia sestra na svete - aspoň pre mňa a nikdy by som ju nevymenila, pretože si ju cením a mám ju moc rada.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk