referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
František
Streda, 4. októbra 2023
Moje "kráľovstvo" - detská izba
Dátum pridania: 09.01.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Sabulienka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 350
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Už pri vstupe do nášho domu často počuť hlasnú hudbu, ktorá vychádza z môjho kráľovstva. Táto stredne veľká izbička sa nachádza na druhom poschodí domu. Pri vstupe do nej zaujme najmä stenami, ktoré sú nafarbené kombinovane fialovou a béžovou farbou s rôznymi kvetinkami a ornamentmi. Maľovala som si ju totiž sama.

Pri dverách sa nachádza nábytok tmavšej farby s rôznymi doplnkami, fotkami mojich kamarátov a hlavne sa tam nachádza hifi veža, ktorá mi dokáže spríjemniť počúvaním obľúbenej hudby aj smutné chvíle. Ďalej je skriňa, v ktorej mám rôzne šaty a na nej celú kopu "plyšákov". Kedže mám okno presne za susedovým domom, slniečko mi sem odmieta svietiť a je tu občas dosť veľká tma.

Na druhej strane izby je taktiež dôležitá vec, pri ktorej trávim niekedy až niekoľko hodín - počítač. Je umiestnený na stolíku, večne zapratanom rôznymi CD-čkami, fotkami z najkrajších čias, ktoré som doteraz zažila a kvetinkami, ktoré si pravidelne dokupujem.

Najdôležitejšou súčasťou izby je moja posteľ. Je bordovej farby s množstvom vankúšikov, ako to mám najradšej. Kedže som ju dostala len pred pár dňami, ešte ju nemám ani poriadne odskúšanú. Nad posteľ som si nechala pribiť poličky, je na nich skrátka to, čo o mne prezrádza všetko - sviečky, ktoré prezrádzajú pokoj v duši, vonné tyčinky, ktorých vôňa vo mne prebúdza slobodu, kopa drevených mačičiek, pretože mačky nesmierne milujem a veľký plagát Boba Marleyho, večne živého kráľa reggae :-).

Posledný kútik zaberá tzv. skrášľovacia časť. Mám tam malú skrinku s obrovským zrkadlom, cez ktoré pri pohľade doň mám rozhľad na celú moju izbičku, ktorú by som nikdy nemenila.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.