referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Radúz
Sobota, 10. decembra 2022
Môj nepriateľ - droga
Dátum pridania: 09.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: majuskaPO
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 442
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Tak, ako život začína narodením, láska pohladením, tak aj ja začínam srdečným pozdravením.

Ahoj droga. Ako sa máš? Dúfam, že zle. Možno sa čuduješ, prečo Ti píšem list. Už dávno som uvažovala, že Ti napíšem, no až teraz som si našla na Teba čas. Keďže nás dve zoznámili akýsi ľudia na nejakej prednáške, nikdy sme sa osobne nestretli, lebo Ty si tam nebola prítomná. No aj napriek tomu viem o Tebe dosť nato, aby som mohla tvrdiť, že si pre mňa ten najväčší nepriateľ a v tomto liste Ti chcem povedať, ako veľmi Ťa neznášam.

Považujem Ťa za "človeka", ktorý ma spolu so svojimi priateľmi na tomto svete netradičnú úlohu - ničiť ľudské zdravie, v niektorých prípadoch aj životy. Ja teraz čakám, kto konečne dostane odvahu a zničí Teba. Ubližuješ nevinným ľuďom. Teba to asi baví, lebo inak by si s tým už prestala. Ľudia kvôli Tebe umierajú a majú problémy so zdravím a Tebe to vôbec neprekáža.

Kiežby si sa raz spamätala z toho, čo vlastne robiš Ty, aj Tvoji kamaráti. Už toho zla a škôd páchaných na ľuďoch bolo dosť. Prečo to, droga, robiš? My sme Ti predsa nijako neublížili. Vari Ti prekáža náš život bez Teba a Tvojich priateľov? Vadí Ti, že ak nemáme pri sebe Teba, sme oveľa šťastnejší, zdravie nám omnoho viac slúži?

Bez Teba si uvedomujeme, aký ma náš život zmysel a aký krásny je, ak nemáme Teba. Vtedy je všetko tak krásne. Preto nechápem, prečo si vstúpila do našich životov. "Votrela" si sa doň ako nejaká votrelkyňa. To sa vôbec nehanbíš? Myslíš si, že si Ťa všetci všimnú, že si o Tebe pomyslia, aká si krásna? Ešte si nepochopila, že si tu zbytočná? Tak, nepriateľka moja, poslúchni ma. Ak som aj ja pre Teba tou pravou nepriateľkou, daj na moje rady a konečne z našich životov odíď. Potom sa z "kúta odstrčených" a nepotrebných vecí sama presvedčíš, že život s Tebou po boku nemá význam a nikam nevedie.

Na záver Ti chcem len povedať, že som veľmi rada, že som práve ja mohla byť osobou, ktorá Ti mohla povedať, aby si sa navždy stratila.

S pozdravom Tvoja nepriateľka Majka.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.