referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Natália
Štvrtok, 6. októbra 2022
Svet v roku 2082
Dátum pridania: 08.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: maddogg
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 391
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Je rok 2082. Mám 89 rokov. Bývam na Saturne v malom plastovom domčeku v meste Saturiandulla. Na Saturne sa totiž našla iná tekutina vhodná pre nás – vodka. Je jej tu dostatok. A navyše má veľmi priaznivé účinky, zlepšuje náladu, je však nebezpečná pri požití vo väčšom množstve. Všetci ľudia sa v roku 2053 zo Zeme odsťahovali pretože stomatológovia predpokladali jej výbuch. Vzduch bol totiž príliš skazený, ľudia mali problémy s dýchaním, zásoby vody boli už malé, odhadovali sa na 15 rokov. A preto SASV zorganizovala celosvetový presun do vesmíru. Sťahovanie trvalo 5 rokov, 3 mesiace a 7 dní a umrelo pri ňom 630 ľudí, väčšinou pre nedostatok kyslíka. Väčšina ľudí zakotvila na Jupiteri a Saturne. Na Marse nežije nikto! Podmienky pre život na Marse sú pre človeka nevhodné.

Na Saturne aj na Jupiteri je okrem nás aj iný život. Trojnohé tvory podobné zemským zvieratám dokážu hovoriť, jazykovedci však stále nerozlúštili ich reč. Ľudia sa pred Slnkom skrývajú pod oceľovým slnečníkmi, tie im vytvárajú chládok. Na Jupiteri síce rastú stromy, ale tu na Saturne je bývanie výhodnejšie nielen po finančnej stránke. Všetci sú spokojní, ľudia veľa športujú. Na Jupiteri život prináša veľa stresu, žijú tu celebrity, politici a zámožní ľudia. Ľudia medzi planétami komunikujú cez spacenet, používa sa na mobiloch, počítačoch a aj na iných komunikačných zariadeniach. Vynálezy 19. a 20. storočia sa v tejto dobe výrazne zdokonaľujú.

Dnes je 6. marec 2082 a moja mama oslavuje 112 rokov. Vilma Jamnická jej v roku 2007 darovala elixír života. Chystáme sa na oslavu. Jedlo a pitie je nafukovacie. 5x5x3 mm veľké tablety sa nafúknu cez tzv. foodblower. Torta však musí byť pečená!!! Napečú ju cakeboty, boli vynájdené v roku 2020. Dnes majú v databáze takmer 12 600 receptov. Môj otec má teraz 115 rokov. Žije spolu s mamou o dva bloky ďalej. Sestra je na Jupiteri so svojim šestnásť ročným manželom. Ona má 86. Práve prilieta na svojom novom spacecare. Je drzá ako vždy a dlho sa nezdrží.

Koniec
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.