Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Moje druhé ja

(Karikatúra)

Som normálne štrnásťročné dievča a bohužiaľ aj školopovinné. Volám sa Lenka, ale pre niektorých som Lienka.

Keď ráno vstanem, ako prvé sa idem pozrieť do zrkadla. Tam vidím vyrážky, pripomínajúce lienkin chrbát, bradu, ktorá vyzerá ako prdelka - na uštipnutie a vlasy na hlave mám rozhádzané ako Hirošima po páde atómovej bomby. Keďže nie som taká usilovná, aby som sa aspoň učesala, hlavu mam strapatú celý deň.

Keď už spomínam tu lenivosť, je to so mnou viac než zle. Do každej činnosti sa musím prinútiť. Od rána, keď vstanem z postele, až do večere, keď musím pred spaním stisnúť vypínač, ktorý sa od mojej postele nachádza neuveriteľné dva metre.

Pre znamenie blížencov, v ktorom som sa narodila, je typická rozdvojenosť osobností. Ja som priam príkladný typ. Niekedy sa správam ako splašený kôň a na každej hlúposti sa smejem, kým svojím nenormálne hlasným smiechom, ktorý naozaj pripomína splašeného koňa, všetkých nevyplaším. A niekedy, naopak, som tichučká a krotká ako baránok, vtedy nemám náladu ani sa usmiať a svojím zatrpknutým pohľadom kazím ľuďom okolo seba náladu. Okrem toho neznášam, keď sa na mne niekto zábava. Vtedy sa nafúknem ako holub a ľudia sa mi radšej vyhýbajú, akoby som mala na sebe pripevnený dynamit, ktorý už-už vybuchne.

Tak toto som bola ja, „normálne“ štrnásťročné dievča. Ako sa vám páčim???

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk