referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vavrinec
Streda, 10. augusta 2022
Beletrizovaný životopis
Dátum pridania: 24.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: harfy
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 555
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Bol krásny slnečný deň. Za oknom pučali jarné kvety a v kalendári sa písal siedmy apríl 1993. V ten deň som po prvý raz uzrel svetlo sveta a začala sa moja cesta životom. Rodičia ma pokrstili menom Jakub.    

Vedci a už aj naše staré mamy zistili, že dieťa si život do jedného roku nepamätá. Ja nie som nijaká výnimka. Ako dieťa som bol poslušný a tichý. Mnoho vecí sa neskôr zmenilo. Prišli druhé narodeniny a ja som si viac a viac uvedomoval svoju existenciu. Dvojročné dieťa alebo dieťa vo všeobecnosti má ťažký život. Nielenže vaša novoobjavená schopnosť komunikovať je obmedzená na dvojslabičné citoslovcia, ktoré sú na vás neustále chrlené, ale aj musíte stále čeliť opakovaným návalom objatí a bozkov zo strany postarších, najmä cudzích spoluobčanov. Práve tieto osoby dokážu poriadne zamiešať karty vo vašom nasledujúcom živote. 

Ako čas bežal, detské dupačky mi začínali byť tesné a bol som pripravený na spoznanie nových tvári v materskej škole. Začínal som si viac uvedomovať svet, spoznal som iných ľudí, akí ma dovtedy obkolesovali. Naučil som sa veľa dôležitých vecí o tom, že nie je rozumné hrať sa s lesnými mravcami a urobiť im prechodné mravenisko v mojom vrecku, až po to, že ako roky pribúdajú, život nie je len zábava a spoznávanie okolia, ale je to aj zodpovednosť. 

Dni plynuli ako voda. Ani som sa nenazdal a bol tu prvý deň v škôlke. Veľmi som sa tešil, pretože doma bola nuda, strašná nuda. V škôlke som mal veľa kamarátov a kamarátok. Rád som sa hrával a jašil vonku na preliezačkách. To bolo moje. Mali sme veľmi chápavé pani učiteľky. Vždy nás vedeli utešiť, usmerniť, boli ako naše druhé mamičky. Rád si zaspomínam na čas, keď sme mali ísť spinkať a nám sa samozrejme nechcelo. Skákali sme z jednej postele na druhú a robili neplechu. Na to sa nedá zabudnúť, to vám ostane v pamäti. 

Všetko dobré raz v živote skončí, hovorí sa, a tak sa aj stalo. Začala sa nová etapa v mojom doterajšom živote. Prvýkrát som cupotal do školy s taškou na pleciach, ktorá bola asi tak veľká ako polovica z môjho tela. No proste bola obrovská, alebo aspoň mne sa taká zdala. V tej chvíli som bol plný odhodlania sa učiť a s chuťou sa púšťať do povinností. No to som ešte nevedel, aké to je. Ako tak ročníky na základnej škole ubiehali, ja som rástol a bol som každým dňom múdrejší a múdrejší. Teraz som ôsmak a čoskoro si budem musieť vybrať strednú školu. Bude sa rozhodovať, kam sa bude uberať môj život a samozrejme, čo zo mňa bude.

Môj život sú zatiaľ samé zážitky a prekvapenia. Tak som zvedavý, čo mi ďalšie dni prinesú.
 
Podobné referáty
Beletrizovaný životopis 2.8491 520 slov
Beletrizovaný životopis 2.8467 490 slov
Beletrizovany zivotopis SOŠ 2.7727 475 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.8632 517 slov
Beletrizovaný životopis 2.9017 326 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9635 515 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9433 817 slov
Beletrizovaný životopis 2.9165 369 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.8894 537 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.9396 823 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.