referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dušan
Štvrtok, 26. mája 2022
Moje nedeľné ráno
Dátum pridania: 23.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: JOOLY
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 286
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Skoro každý človek sa teší na víkend a hlavne na krásne nedeľné ráno. Nedeľa je dominantou všetkých dní v týždni a pýši sa ako siedmy deň, ktorý ukončuje náročný päťdňový pracovný týždeň a víkend.

Moje nedeľné ráno je každý týždeň stereotypné, ale vždy je niečím výnimočné. Najkrajšie je tým sladkým nič nerobením, povaľovaním sa len tak na posteli, prebúdzaním sa a premýšľaním o mojej láske, o tom čo som počas týždňa mohol urobiť a neurobil, alebo čo som urobil a nemusel som spraviť. Každé ráno ma zobúdza štebot vtákov a slnečné lúče, ktoré jemne vykukávajú spoza žalúzie a signalizujú nový deň.

Keď som už dostatočne prebudený a pripravený na prežitie nového sviatočného dňa, moje prvé kroky venujem osobnej hygiene. Umyjem sa a slušne sa oblečiem, veď nedeľa je ako keby sviatkom pokoja, rodinných stretnutí a výletov. Poustielam si posteľ a poupratujem si celú moju izbu. Neskôr sa venujem svojím školským povinnostiam, skontrolujem si, či mám všetko prichystané a začínam sa učiť. Medzitým už z kuchyni rozvoniava typická nedeľná slepačia polievka, ktorú mamka usilovne pripravuje už od samého rána, jej vôňa preniká až k susedom.

Ak som už dostatočne naučený, tak sa idem prevetrať na čerstvý vzduch, prejsť sa krásnou prírodou a poklebetiť s kamarátmi v blízkej krčmičke.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.