referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vendelín
Utorok, 20. októbra 2020
Prázdninový príbeh
Dátum pridania: 09.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kvetinka555
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 420
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Tento príbeh sa stal asi pred 6 rokmi a skutočne sa naňho nedá zabudnúť.

Stalo sa to u mojich dvoch kamarátok, ktoré sú sestry. Volajú sa Lenka a Katka. Bývajú v jednej dedinke neďaleko Senca. Išla som k nim na prázdniny, bolo tam dobre, ale po dvoch dňoch sme sa veľmi nudili, a tak sme vymýšľali, čo budeme robiť. Začali mi rozprávať, že sa im zdá, že u nich straší, že tam počujú hlasy a že sa tam dejú divne veci. Samozrejme som tomu vôbec neverila, lebo som v živote nič také ani nezažila. Vonku bola už tma a s počasím to nevyzeralo najlepšie. Boli sme doma samé, pretože ich rodičia museli niekam ísť. Aby ma ale presvedčili, tak vymysleli, aby sme išli do kuchyne a prestreli tam na stôl a tam dali misu s ovocím.

Stále som sa tomu v duši smiala, že to nemôže byť pravda. Všetko sme pripravili tak ako má byť a išli sme sa hore do ich izby hrať. Vôbec sme ale na to nemysleli. Asi po hodine niekto zazvonil. Lenka bežala dolu, aby zistila, kto to tak neskoro môže byť. My dve sme išli za ňou. Keď otvorila dvere, nikto tam nebol. Mysleli sme si, že asi nemá niekto čo robiť, a tak zvoní po domoch. Išli sme sa pozrieť do kuchyne a videli sme, že z ovocia bolo zjedené a na stole zostal neporiadok. Vtedy sme pochopili, že aj s tým zvončekom si asi nikto srandu nerobil. Vtedy som si povedala, že ja tam už spať nebudem a zavolala som domov rodičom, aby pre mňa prišli. Keď som im vyrozprávala čo sa stalo, neverili mi.

Kamarátky už v tom dome nebývajú. Odsťahovali sa, pretože ich rodičia si našli prácu v meste, ktoré je odtiaľ ďaleko. Ale momentálne tam býva ich teta. Keď som sa s dievčatami nedávno stretla, tak mi vraveli, že ich teta tiež nemá dobrý pocit z toho domu. Mne to však ale nedalo a pátrala som, aký ma ten dom históriu. Zistila som, že vraj v minulosti tam muž zabil svoju manželku, tri deti a nakoniec spáchal samovraždu. Keby som toto vedela už predtým, tak do toho domu ani len nevkročím.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.