referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zuzana
Štvrtok, 11. augusta 2022
Rýchlosť vývoja komunikácie
Dátum pridania: 03.05.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bumbumbuum
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 222
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 

Zvieratá, či už mensie alebo väčšie, komunikujú rôznymi spôsobmi. Vydávajú rôzne zvuky pri párení, hľadaní potravy a rôznych iných situáciách, im životu nevyhnutných. Pomocou náznakov, mimiky môžme zistiť, čo práve robia. Ešte pred miliónmi rokov bol človek nevyvinutý. Správal sa ako zviera, využíval zvukovú a posunkovú reč, lovil kameňmi a snažil sa prežiť vo veľmi krutých podmienkach.

O niečo neskôr tento zaostalý tvor spravil veľký krok vpred, keď vynašiel písmo a našiel spôsob, ako si odovzdať informácie pomocou rôznych rekvizít. Napríklad ohňové signály, posli, poštové holuby a veľa iných.

V dnesnej dobe sa uz ľudia veľmi nestretávajú, a ani im nič nehovorí dopisný papier, či poštová známka. Rýchlym vývojom techniky komunikačných zariadení sa počítač stal najlepším priateľom človeka. Ľudia skôr, ako osobný kontakt, využívajú mobilné telefóny, faxy, e-maily. Vďaka internetu sa teraz dostaneme všade (aj tam, kam by sme nemali).

Avšak výmena myšlienok prebieha aj v rôznych knihách, časopisoch, novinách, filmoch... Možností, ako komunikovať, je nekonečne veľa.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.