Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Môj kamarát Dávid (charakteristika osoby)

Opisujem Dávida, pretože je to môj dobrý kamarát. Dávid má strednú svalnatú postavu. Jeho postava dosahuje výšku od 160 cm do 170 cm. Dávid chodí rýchlou vzpriamenou chôdzou. Je v mladom veku. Má 13 rokov. Tvár má podlhovastú a tmavú. Líca mu za slnečného žiarenia zdobia pehy. Jeho pohľad je takmer stále usmievavý. Má pevné, tmavé vlasy. Dávidove oči sú veselé a modrozelené. Obočie má husté. Jeho čelo je vysoké ako komín. Na tvári má umiestnený aj široký nos. Má mäkké, bledé pery. Ústa mu zdobia pekné biele zuby, ktoré má veľké ako krokodíl. Dávidov hlas je príjemný a reč je zreteľná. Jeho pravú ruku mu zdobí žltý náramok. Dávid má rád pestrofarebné športové oblečenie.

Dávid je veselej povahy, ktorú prezrádzajú jeho veselé oči. Jeho veselosť mu neubúda ani v nepríjemných situáciách, pretože Dávid sa v takejto situácii hneď vynájde a oči jeho dobrú náladu ešte dotvoria. Dávid má pracovitý charakter. Všetko robí tak dobre ako len vie, k ostatným ľuďom sa správa milo a k veciam opatrne. Ja si myslím, že je sangvinik. Je fyzicky výkonný a okrem hodín anglického jazyka rýchlo rozpráva. Dávid sa správa ku kamarátom slušne a ak má dobrú náladu, tak sa s ním dá dobre porozprávať. Napríklad o mobilných telefónoch, hip-hope alebo autách. Z pohľadu Dávidovho kamaráta neviem posúdiť jeho vzťah k rodičom alebo sestre, no myslím si že je k ním takisto milý a slušný ako ku kamarátom a spolužiakom.

Môj dobrý kamarát Dávid sa určite riadi heslom: „Čo môžeš urobiť dnes neodkladaj na zajtra“, pretože domácu úlohu si zabúda iba zriedka a do školy je nepripravený iba občas. Dávid má prirodzene dobrý vzťah k sebe samému, aj keď si myslím, že niekedy má menšie problémy so sebou samým, no aj tak ich nedáva najavo. Pri Dávidovi sa podľa môjho názoru dá len veľmi ťažko určiť či je extrovert alebo introvert. V niektorých situáciách sa správa ako extrovert a v iných situáciách ako introvert. Jeho záujmy sa určite dotýkajú áut. Medzi Dávidove záľuby patria rôzne loptové hry ako napríklad vybíjaná, prehadzovaná alebo volejbal. Jeho ciele do budúcnosti sa zameriavajú na štúdium technických vied.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk