referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oskar
Pondelok, 8. augusta 2022
Beletrizovaný životopis
Dátum pridania: 20.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: klucikova
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 532
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Vonku vládla tuhá zima a list kalendára bol otočený na mesiaci január. Štvrtý deň tohto mesiaca bol najvýznamnejším v mojom živote. Vtedy sa v trenčianskej nemocnici s veľkým krikom poprvýkrát otvorili moje veľké čierne oči. Meno Lucia, mi vybral môj starší brat Daniel, ktorý mi je dodnes veľkým príkladom. Ako malá som bola dosť uplakaná, no veľmi rada som sa predvádzala a neustále kládla otázku prečo. Neviem koľko som mala v mojom detstve bábik, ani kedy mi vypadol môj prvý mliečny zub, pretože sa na to poriadne nepamätám. Ale viem, že v mojom detstve mi vďaka mojim rodičom nič nechýbalo.
Čas plynul a o tri roky k nám pribudla aj sestra Silvia, malé kučeravé dievčatko.

Materská škôlka bola jednou z prvých výprav do nepoznaného sveta, plná zážitkov a nových kamarátskych vzťahov. Odvtedy prešiel rok a ako šesť ročnej mi mama nasadila moju prvú školskú aktovku. Tešila som sa, no po čase toto nadšenie opadlo. Začali sa školské povinnosti, ktoré boli na prvom mieste a dni bezstarostných chvíľ hier, obskakovania a ničnerobenia boli pre mňa minulosťou. Keďže som nepatrila medzi problémové deti po celých deväť rokov mi nerobili veľké problémy. Počas tohto dlhého obdobia som mnohokrát reprezentovala svoju školu či už v umeleckom alebo športovom smere. Veľké úspechy som mala hlavne v basketbale, ktorý ma spolu s vodáckym klubom a ping-pongom veľmi bavil. Už odmalička som sa strašne rada púšťala do nových vecí, preto môj deň vypĺňali krúžky rôzneho tipu.

Moje posledné vysvedčenie na základnej škole som dostala do rúk ako pätnásťročná. Najkrajším no zároveň najťažším ročníkom v škole bol ten deviaty. Najťažším preto, lebo som musela urobiť rozhodnutie, rozhodnutie s veľkým R. Tu sa prejavila moja nerozhodnosť, vlastnosť ktorej sa doteraz neviem zbaviť. A bolo to tu. Dňa štvrtého piaty sa mi otvorili ďalšie dvere, a to na Združenú strednú priemyselnú školu stavebnú Emila Belluša v Trenčíne, v ktorej momentálne rozbieham štúdium. Spoločnosť mi robí tridsaťjeden spolužiakov, s ktorými si dúfam o tri roky poviem:,, A máme to!“ V tomto období som zároveň začala navštevovať tanečnú umeleckú školu, ktorej som sa zo zdravotných dôvodov nerada musela vzdať.

Čas ubehne ako voda a mňa bude o chvíľu čakať ,,skúška dospelosti“. Vďaka nej a samozrejme jej úspešnosti by som chcela ďalej študovať na vysokej škole a pokračovať tak v duchu architekta. Dúfam, že sa mi to podarí. Myslím si, že maturitou či vysokou školou pre mňa ešte nič nekončí. Vo svete dospelých ma čaká ešte veľa skúšok, práce a úsilia.

 
Podobné referáty
Beletrizovaný životopis 2.8491 520 slov
Beletrizovaný životopis 2.8467 490 slov
Beletrizovany zivotopis SOŠ 2.7727 475 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.8632 517 slov
Beletrizovaný životopis 2.9017 326 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9635 515 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.9433 817 slov
Beletrizovaný životopis 2.9165 369 slov
Beletrizovaný životopis SOŠ 2.8894 537 slov
Beletrizovaný životopis GYM 2.9396 823 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.