referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Darina
Piatok, 12. augusta 2022
Rozlúčka deviatakov so školou
Dátum pridania: 20.09.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Dominiccka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 278
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 

Vážený pán riaditeľ, pedagogický zbor a milí žiaci.

Zišli sme sa tu, aby sme ukončili ďalší školský rok. Pre ostatných je to len vstup do ďalšieho ročníka, ale pre nás je to ukončenie jedného významného obdobia.

Veď len nedávno sme bojazlivo kráčali do školy, kde sme si sadli medzi ostatných bojazlivých prváčikov. Alebo, keď sme sa trápili s prvými písmenkami a číselkami. Po čase sme si v triede našli kamarátov. Ani sme sa nenazdali a druhý stupeň už čakal na nás. Každý mal z neho menšiu obavu. Niektorí sa trápili nad niektorým z nových predmetov, ako napríklad fyzika, chémia a iní zas nad novými učiteľmi. No z každého strach opadol, keď zistili, že to vôbec nie je také zlé. Naučili sme sa veľa o veciach vo svete z minulosti, ale aj zo súčasnosti. Naučili sme sa prehrávať, ale aj tešiť sa z maličkostí. V škole sme si našli veľa dobrých kamarátov, či to boli spolužiaci, alebo kamaráti z krúžkov. Ale najviac nám pomohli naši chápaví učitelia, ktorí nás sprevádzali od prvého až po deviaty ročník. S týmito ľudmi sme zažili mnoho pekných zážitkov.

A tak by sme sa im chceli poďakovať, hlavne našim triednym učiteľkám za pevné nervy a za všetko, čo ste pre nás urobili. ĎAKUJEME

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.