referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Júlia, Juliana
Nedeľa, 22. mája 2022
Karikatúra
Dátum pridania: 15.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: tuli
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 510
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
ZUZANA

Chcela by som vám predstaviť moju kamarátku Zuzanu, ktorá nebýva v Komárne, ale v Brusne, dedine pri Banskej Bystrici. Má dvoch súrodencov, ktorí sa na ňu nanešťastie dosť podobajú. Zuzi má dvanásť rokov, ale jej postava vôbec nesúhlasí s jej vekom.

Výška by sa dala porovnať s mrakodrapom a šírka so sudom kapusty. Vysoké čelo by malo napovedať o jej múdrosti no opak je pravdou. Nerada sa učí, a to sa dá vidieť aj na jej známkach. Doma už majú celú zostavu stoličiek, či už zo slovenčiny alebo fyziky. Keby ste chceli spočítať jej vlasy, netrvalo by vám to veľmi dlho, pretože ich má akurát toľko, aby nimi vedela zakryť svoje dva satelity, ktoré sa u väčšiny ľudí nazývajú uši. Jej oči sa podobajú na modré pramene, z ktorých vyteká množstvo sĺz.

Aj napriek tomu to je baba, s ktorou sa dá zabaviť. No neradím vám ju rozosmiať pretože zbadáte jej zuby. Sú ako hviezdy - žlté a ďaleko od seba. Aj keď si niekedy nevidí ďalej od nosa, rada ho do všetkého pchá. Krk má dlhý ako žirafa, no vôbec ho nevie využívať pri písomkách. Ja na jej mieste by som ním otáčala dovtedy, kým by som zo všetkých testov nemala jednotky. Ale ani sa nečudujem, lebo len ruky si vie ledva zdvihnúť, pretože sú veľké, hrubé, že ešte aj pilierom na most by mohli byť. Jej brucho “skrášlujú” dve sadlové pneumatiky, ktoré sa snaží zakryť voľnými farebnými tričkami (ale nie vždy sa jej to podarí).

Nohy sú asi “najkrajšou” časťou jej tela. Sú ako dve hrozná - jedna hrozná, druhá hrozná. Jej stehná ako keby patrili sloniemu mláďaťu, ktoré je na prahu dospelosti. Rada hrá volejbal, aj keď jej to veľmi nejde. Väčšinu času vysedáva pred televízorom a napcháva sa lupienkami, z ktorých jej potom pribúdajú kontinenty na dvoch zadných pologuliach. Najlepšie jej ide odstrašovanie chalanov. Síce už mala jedného, no ten sa nepočíta, pretože sa nikdy podľa mňa nevideli a nestretli (chvalabohu, lebo by ten chalan mal nočné mory ešte dva mesiace).

V živote sa riadi krédom : úsmev je to najkrajšie, čo si môžeš obliecť. Ale podľa mňa by sa mala radšej obliekať ako usmievať.
Prečo by ste mali spoznať túto osobu? Pretože pri nej schudnete, aj keď to nebudete chcieť. Mám ju rada, pretože nepozná hranice pri zábave a vie sa odviazať. Väčšinou by sa pri týchto situáciach mohla zahrabať pod zem, no my sa na nich doma iba spolu smejeme. Veď človeka by sme nemali súdiť podľa toho ako vyzerá, ale aký je vo vnútri...
 
Podobné referáty
Karikatúra SOŠ 2.9408 198 slov
Karikatúra SOŠ 2.9414 358 slov
Karikatúra SOŠ 2.9217 907 slov
Karikatúra 2.8124 352 slov
Karikatúra 2.8896 382 slov
Karikatúra 2.9381 202 slov
Karikatúra 2.9315 200 slov
Karikatúra 2.9028 333 slov
Karikatúra 2.9701 441 slov
Karikatúra 2.9394 327 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.