referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Štvrtok, 19. mája 2022
Karikatúra
Dátum pridania: 13.12.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: 3werca3
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 550
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Raz, keď som bola s rodičmi na dovolenke, spriatelila som sa s jedným trošililnku divným mužom. Bol to modelingový poradca a stále mi vravel, že moja budúcnosť sa nachádza na prehliadkových mólach alebo pred objektívom fotoaparátu. Nikdy som si to nemyslela a ani na to nepomyslím, keď sa náhodou zadívam do nášho obrovského a neskutočne krivého zrkadla.

Veď len posúďte sami. Keď sa ráno vymocem z postele o trochu skôr ako zvyčajne a pozriem do zrkadla, mám chuť volať CIA alebo prinajmenšom Houston, že na Zemi, presnejšie tam, kde práve stojím ja, nachádzam nelegálnu a hrôzostrašnú prisťahovalkyňu z Jupitera. Nesmejte sa, pretože je to skutočne tak.

Na hlave má zvláštnu slamu pripomínajúcu Japonsko po zemetrasení 7. stupňa Richterovej stupnice. Jej obrovské čelo je skôr pristávaciou plochou na letisku. Uši sú jediné, čo sa mi na nej páčia. Sú malé, nenápadné, pekne tvarované a občas ich zdobia celkom elegantné a pekné náušnice. Na druhej strane, jej oči majú tvar mačacích okáľov a farbu majú síce zvláštnu, ale peknú – zelenosivú. Keď sa však človek do nich zadíva, oči vám vyjadria náladu tohto júlového raka. Krk je asi to jediné, čo je na nej normálne. Nie je veľmi vysoká, má priemernú postavu dospievajúceho dievčaťa. Až na boky. Tie by azda zakryli iba obruče francúzskych dvorných dám zo 17. storočia. Nohy má primerane dlhé, aj keď v poslednom čase na nich pribudlo trochu viac tuku ako obyčajne. Prsty na rukách, ktoré jej siahajú približne do polovičky stehien, má dlhé a krivé. Teraz však nehovorím o jej vlastnosti, ale skutočných prstoch. Namiesto nôh má dve maličké lodičky, ktoré sa spolu s ňou plavia po mori asfaltových ciest. Tak, a to je jej výzor.

Ale o jej vlastnostiach nemáte ani tušenia. Keďže je narodená v znamení raka, nálada sa jej mení ako aprílové počasie. S dobrou náladou je milá, pozorná, citlivá a srdečná. Keď však má zlú náladu, je lepšie nechať ju osamote, ako ju vyrušovať, pretože zaútočí rýchlo a nebezpečne, ako orol striehnuci na svoju korisť. Vcelku je však ctižiadostivá, tvrdohlavá, niekedy, keď sa jej niečo nepáči, tak aj panovačná, má ohromnú predstavivosť a je veľmi ostýchavá. Aj napriek jej senzitívnosti a oddanosti vôbec nie je ľahké ovládať ju. Keď si niečo vezme do hlavy, ide za tým a dosiahne to rýchlo rýchlo a spoľahlivo. Ale je strašne nerozhodná a váhavá. Má problém vybrať si medzi viacerými vecami naraz. Veď keby mala stávkovať, tak skrachuje skôr, ako by začala. Kým by sa rozhodla, na koho má staviť, tak bude týždeň po zápase a výherca by svoju výhru už aj minul.
 
Podobné referáty
Karikatúra SOŠ 2.9408 198 slov
Karikatúra SOŠ 2.9414 358 slov
Karikatúra SOŠ 2.9217 907 slov
Karikatúra 2.8124 352 slov
Karikatúra 2.8896 382 slov
Karikatúra 2.9381 202 slov
Karikatúra 2.9315 200 slov
Karikatúra 2.9028 333 slov
Karikatúra 2.9701 441 slov
Karikatúra 2.9394 327 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.