Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Rozlúčka s deviatakmi

Milí spolužiaci, kamaráti, milí naši deviataci!

Zišli sme sa tu pri príležitosti ukončenia ďalšieho školského roka. Pre niekoho to je vydýchnutie, že sa končí trápenie akože "detí" a začína sa život "dospelákov" a myslím, že nakoniec pre všetkých je to ukončenie jedného krásneho životného obdobia. Určite každému z vás prebehne pred očami tých uplynulých deväť rokov.

Neboli to vždy roky ľahké, no boli krásne a hlavne veľmi dôležité. Väčšina z vás túto školu navštevuje od prvého ročníka. Keď vás sem rodičia priviedli, boli ste ohúrení jej veľkosťou, množstvom detí, chaosu. Postupne si každý našiel tú svoju pravú cestičku a tou prechádzal buď s väčšími alebo s menšími úspechmi z ročníka do ročníka.

Pri rozlúčke sa určite niekomu vyhrnú slzičky, myslím, že je to normálne, veď prežiť tu deväť rokov, to už niečo znamená. Znamená to opustiť spolužiakov, s ktorými ste prežili krásne, aj menej krásne chvíle, učiteľov - viac alebo menej obľúbených a všetko to, čo k školskému životu patrí. Pre vás sa dnes končí, snáď to najkrajšie, bezstarostné obdobie vášho detstva. Každý z vás sa rozbehne hľadať tú správnu cestu vo svojom živote, no každý z vás tu zanechá svoju stopu v našich spomienkach.

Prajem vám, aby sa vám v živote darilo, aby ste si našli veľa nových, dobrých kamarátov, a aby každý z vás našiel svoje štastie.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk