referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zina
Sobota, 21. mája 2022
Vianočný večierok
Dátum pridania: 18.12.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: mobil
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 561
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Jednu uzimenú sobotu (15.12.2007) sme mali so skautingom Vianočný večierok. Niektorý prišli skôr, aby mohli ozdobiť vianočný stromček. Ja som prišiel skôr na zdobenie stromčeka. Ale zároveň niektorý prišli neskôr. Keď prišli všetci, tak sme mohli začať a po začatí sme sa naobedovali v klubovni. Na obed sme mali šalát s mäsom, ktoré vyprážali Samo a Paľko. Asi o niečo neskôr sme stôl posunuli o kúsok ďalej, lebo Miki nám chcel rozdať časopis, ktorý sa volá NAVIGÁTOR, do ktorého sme sami prispeli. Prv, než nám ho Miki rozdal, tak nám niečo o ňom rozprával. Potom nám ho už rozdal a Oskar mu povedal, že sa máme zahrať, aby Oskar mohol rozmnožiť kalendár na ďalšie 4 mesiace. Miki mu povedal, že môže byť, a potom sme sa išli zahrať Romanovu hru.

Tá bola asi takáto: Miki nás rozdelil do dvoch skupín a začali sme hrať. Aby sme mohli začať hrať hru, tak Miki napísal slovo, potom ho ukázal jednému zo skupiny, a ten dotyčný musel nakresliť to slovo, čo Miki napísal na papier. A keď na dačo prišli, tak sme to mali povedať Mikimu. Keď to slovo bolo správne, tak Miki nám dal bod, ale keď nie, tak sme mali hádať ďalej. Keď táto hra skočila, tak nám Miki povedal, že si zahráme druhú hru, ktorá sa volá ......................................

O niečo neskôr nám Oskar doniesol ten kalendár a my sme si ho išli odniesť s časopisom do zápisnika. Keď sme sa vrátili, tak sme si brali sladkosti. Potom nás Miki s Oskarom zavolali, aby sme prišli do klubovne. Keď sme všetci prišli do klubovne, tak nám Miki pustil DVD zo svojho siedmeho oddielu. V tom sme videli správne, ale aj nesprávne veci. Napríklad keď pílili drevo, tak mali stáť, a nie sedieť. Potom sme tam videli rôzne hry: beh, hádzanie na bizóna. Mne sa najviac tam páčilo, ako mali nosiť vodu, bežať cez ťažký terén a sa pritom nenamočiť, táborová bitka s fľašami plnými vodou, ale aj streľba z luku. Keď sme si to dopozerali, tak prišli rodičia.

Potom sme prišli do obývačky, aby rodičia boli s Mikim a Oskarom. Ale ešte pred tým sme si išli rozbaliť darčeky. Ja som dostal jeden a mne sa to veľmi páčilo, lebo som dostal pero, ale aj lak na topánky. A vlastne to dostal každý. Mal som z toho dobrý pocit, lebo som daroval, ale aj som dostal darček. Keď sme prišli do obývačky, tak nám Tomáš začal čítať o Vianociach. Ale daktorý ho nepočúvali a provokovali Igora. Tak s tým čítaním Tomáš skončil a chystal sa domov, lebo bol unavený. Oskar ich pustil a my sme skončili asi o 15 minút neskôr. Potom sme sa rozlúčili s Oskarom a išli sme domov.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.