referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ľubomír
Štvrtok, 13. augusta 2020
Môj vysnívaný dom
Dátum pridania: 12.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vevuliatko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 272
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Môj vysnívaný dom by mal byť v nejakej exotickej oblasti, neďaleko pieskovej pláže a s výhľadom na more. Určite by v ňom nesmela chýbať obývačka, spálňa, hosťovská izba, detská izba, jedáleň, pracovňa, knižnica, dve priestranné kúpeľne – každá na inom poschodí, priestranná kuchyňa a samozrejme veľká terasa s pohodlnými lehátkami. Chcela by som tam mať aj veľký dáždnik. Spod neho by som denne sledovala západ slnka a dýchala čerstvý morský vzduch.

V obývačke by som chcela mať pohodlnú pohovku béžovej farby a plazmový televízor s uhlopriečkou 82cm. V spálni by som chcela mať vodnú posteľ s baldachýnom. V kúpeľni by som chcela mať veľkú vaňu s masážnymi tryskami. Hosťovskú izbu by som zariadila jednoducho. Nejaké skrine, manželská posteľ a televízor. Detská izba by mala byť priestranná s dvoma posteľami a kopou hračiek. Bol by tam aj malý televízor, aby deti mohli pozerať rozprávky. Počítač by som dala do pracovne, nie do detskej.

Izby v mojom dome by boli zariadené moderne, pre niekoho možno aj extravagantne. Páči sa mi všetko zladené. Farby by boli pastelové. Čiže biela, zelenkavá, modrastá, žltkastá, svetlo oranžová, ružovkastá a i. Páči sa i aj červenkasté zariadenie domu a gotický štýl, ale myslím, že to by do domu na pláži nepasovalo. Neviem sa rozhodnúť aký dom mať. Najlepšie by bolo mať oba.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.