referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Darina
Streda, 12. augusta 2020
Moje prázdniny
Dátum pridania: 11.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vevuliatko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 395
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Moje tohtoročné prázdniny (esej)

Tento rok som sa na prázdniny aj tešila, ale aj nie. Oddych od školy, to áno. Ale čakala ma hneď prvý prázdninový týždeň operácia ucha a tej som sa trochu bála. Nakoniec som dostala aj tak náhradný termín a vtedy už opadol aj ten strach...Do operácie ostávalo 21 dní a tie som si patrične užila :) Snáď každý večer som bola s kamarátmi v meste, chodili sme opekať, zabávať sa na koncerty, boli sme na kamarátovej chate, kde celé dva dni bola skvelá nálada so skvelými priateľmi a s gitarou pri ohni :). Ďalej sme boli na kúpalisku, niekoľkokrát v kine... atď. Atď. .... Tie tri týždne pred operáciou som si užila fakt super.

Operácia dopadla dobre. Po nej som sa pár dní zotavovala doma, no naneštastie som aj ochorela, mala som vysoké teploty a teda môj pobyt doma sa trochu predĺžil. Keď som však vyzdravela, začali prázdniny zasa :). Opäť som trávila čas viac s kamarátmi ako s rodinou. Ale to snáď každý mladý človek. Čo viac si priať?

Prázdniny som ukončila dvojtýždennou dovolenkou v Chorvátsku. Boli sme ubytovaní v hotelovom komplexe Solaris v súkromnom apartmáne s výhľadom na more, neďaleko mesta Šibenik. Dovolenka s krstnou mamou, jej manželom a ich malou dcérkou - mojou sesterničkou Miriam. Vyšlo nám krásne počasie, more bolo aj teplé aj čisté. Len posledné dva dni vietor doniesol studenú vodu, špinu a odpadky.

Jeden dovolenkový deň sme sa vybrali na prehliadku historického centra mesta Šibenik. Navštívili sme napríklad aj katedrálu svätého Jacoba. Ďalší deň sme sa previezli na jachte rodinného priateľa alebo sme sa len tak opaľovali a čľapkali sa v mori.

Po návrate z dovolenky som stihla akurát dobrý koncert v meste, takže zasa vyhrali priatelia a dobrá hudba pred vybaľovaním a rozprávaním zážitkov. Na to bol čas ďalší deň :).

Takže toto boli celé moje tohtoročné prázdniny. Môžem povedať, že sa celkom vydarili a už teraz sa teším na ďalšie :)
 
Podobné referáty
Moje prázdniny GYM 2.9556 787 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.