referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kazimír
Pondelok, 4. marca 2024
Cudzie jazyky
Dátum pridania: 23.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kompot
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 606
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Ako sa učiť cudzie jazyky

Ako sa naučiť cudzie jazyky? V dnešnej dobe dosť aktuálna téma. Rodičia do mňa už odmalička vštepujú nech sa učím jazyky. Nie je to však také ľahké, nie každý ma totiž talent na jazyky a medzi tých čo talent nemajú patrím bohužiaľ aj ja.

Už od malička sa učím „cudzie jazyky“. Keď som mala asi 4 roky začal ma ocko učiť po nemecky. Po roku som už aj celkom chápala, že čo odo mňa chce a aj som s nim komunikovala. No on urobil základnú chybu pri tom keď chcel, aby dieťa vyrastalo v bilingválnej rodine. Totiž ak chceme aby dieťa hovorilo dvoma jazykmi tak každý rodič s nim musí hovoriť jedným jazykom. A ten môj rodič - ocko som mnou hovoril raz tak raz tak. To nakoniec viedlo k tomu, že som nejako zabudla hovoriť. Čiže táto cesta ani náhodou nebola tá správna. Ďalší rok mi trvalo kým som sa opäť naučila hovoriť.

Ach ,čo to bolo sedení u logopedičky, ale stáva sa. Potom som sa už radšej držala len svojho materinského jazyka a o cudzích som nechcela ani počuť. Keď som nastúpila na základnú školu tak sme ešte veľké možnosti jazykov nemali a tak som začala chodiť na súkromné hodiny angličtiny, nie však z vlastnej vôle , ale z donútenia Od malička mi vraveli:“Uč sa jazyky uč sa ich., lebo...“ Neviem prečo ja som sa proste jazyky vôbec učiť nechcela. Vždy som len počula mamu, babku ako mi to hovorili a ja som jazyky začala nenávidieť. Takto sa to so mnou vlečie až dodnes. Angličtinu sa učím už desiaty rok, väčšiu časť svojho života. Jeden by povedal, že už musím hovoriť perfektne, no opak je pravdou. Mám pocit, že čím dlhšie sa učím, tým menej viem. Teraz chodím na gymnáziu a museli sme si vybrať druhý jazyk. Bolo to hrozné lebo k nemčine som mala neuveriteľne negatívny postoj a tak som to vylúčila ako prvé. Ruština sa mi zdala malo využiteľná, a tak som sa rozhodovala medzi španielčinou a francúzštinou. Nakoniec vyhrala španina. Učí nás ju úžasný profesor, ale len to nestačí. Môžem nad knihami stráviť more čas no nič. Naučím sa asi len slovíčka, ale gramatika je pre mňa tabu. Z toho všetkého vyplýva, že neviem ako sa učiť cudzie jazyky no dúfam, že raz sa aspoň ten jeden čo sa učím už 10 rokov naučím a budem ho vedieť.

Toto bol návod ako sa nenaučiť cudzie jazyky. Ak budem mať niekedy v ďalekej budúcnosti dieťa, tak s ním budem hovoriť po slovensky a dám ho do škôlky, kde budú učiteľky hovoriť anglicky. Keďže deti sa veľmi rýchlo učia tak by to mohla byť dajme tomu aj bilingválna materská škola, kde by sa naučilo jazyk, ktorý sa mi hrozne páči a asi nikdy ho vedieť nebudem tak ako by som chcela – španielčina. Toto je podľa mňa ten najlepší spôsob ako sa naučiť cudzie jazyky, lebo kým sme malí tak sa rýchlo učíme, no potom...
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.