referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Nedeľa, 4. decembra 2022
Karikatúra osoby
Dátum pridania: 19.03.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: katarinka15
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 438
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Moja komická suseda

Podľa mňa vyzerá najkomickejšie v mojom okolí práve moja suseda. Keďže ju nemôžem priniesť sem, aby ste ju videli na vlastné oči a sami posúdili jej výzor, tak vám ju aspoň opíšem.

Vždy, keď ju uvidím mám chuť zasmiať sa ale vždy smiech udržím. Je to veľmi milý a dobrosrdečný človek aj keď vyzerá trocha smiešne. Často sa stáva že sa vám pozdraví viac krát, pretože nepočuje veľmi dobre a tak nevie či som už počula že sa mi pozdravila alebo nie. Je veľmi nízka a má veľa vrások, najmä na rukách. Je trocha nemotorná. Viem to podľa toho, pretože už viac krát zvalila kvet, ktorý máme pri dverách. Čo sa týka jej postavy je veľmi chudá, ako kosť a koža. Nos a líca má stále červené a ústa vždy biele a veľmi úzke, až ich skoro nevidno. Keďže som začala tvárou tak vám ju opíšem trocha viac. Má úplne malé oči až čiernej farby a pritom ich ani nevidno, no predstavte si, pritom má veľmi veľký nos. Vyzerá, ako keby mala na tvári veľký červený zemiak. No to však nie je to najhoršie. Jej vlasy sú toľko krát prefarbené že nemáte šancu zistiť akú farbu má práve na hlave. Sú trocha zapáchajúce, akoby ich umývala každý deň v naftalíne. Ruky má veľmi krátke a nohy má naopak veľmi dlhé a štíhle až sa čudujem že ju udržia! Nemá rada slnko a vôbec celé leto pretože vtedy ani nevychádza von, ale ak už musí ísť napríklad nakúpiť, vždy si na seba oblečie asi tri vrstvy oblečenia aby sa nedajbože nespálila. Čo sa týka zimy má ju veľmi rada a vtedy jej vôbec nie je chladno. Vtedy nosí iba tričko z dlhým rukávom a krikľavo červenú sukňu, ktorá vyzerala ako záves. Ten, kto si myslí že má aspoň hlas príjemný, mýli sa! Pripomína skôr vŕzgavé dvere, ako príjemný hlas.

Určite by ste sa ani vy nechceli stať práve takouto čudáčkou, ako je ona najmä pre jej vzhľad ale aj povahu. Niekedy sa stane to že ju aj ľutujem.
 
Podobné referáty
Karikatúra osoby 2.8981 439 slov
Karikatúra osoby 2.9246 206 slov
Karikatúra osoby 2.9469 319 slov
Karikatúra osoby SOŠ 2.9680 234 slov
Karikatúra osoby 2.9483 205 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.