referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Aleš
Sobota, 13. apríla 2024
Autocharakteristika
Dátum pridania: 21.11.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: BarcaLM
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 564
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Na svete žije niekoľko miliónov ľudí. Aj keď sa mnohí na seba podobáme, predsa sme každý iný, každý z nás je niečím iným výnimočný. Je veľmi ťažké hodnotiť sám seba. Písať o sebe kladne môže vyzerať ako samochvála, ale kto rád píše o sebe negatívne?

Som jedným z tých, ktorý slohové práce až tak veľmi neobľubujú, ale keďže sme na hodine slovenského jazyka dostali za úlohu napísať autocharakteristiku musím sa o to aspoň pokúsiť.

Meriam 190 cm a vážim takmer 90 kg. Najradšej som nakrátko, strojčekom vystrihaný a pohodlne oblečený, 17 ročný chlapec – tak to som ja. Bývam s rodičmi a starším bratom v rodinnom domčeku, čo mi veľmi vyhovuje. Neviem si predstaviť žiť niekde v meste, v paneláku.

Môj pracovný deň začína ranným zvonením budíku na mobile, budí ma najmenej trikrát. Každá minútka v posteli je balzamom na duši. V časovej tiesni sa však dokážem rýchlo vychystať. Behom na autobus stíham aj rannú rozcvičku, ktorá ma aspoň preberie do rušného dňa. Veľké plus je, že som zatiaľ autobus takmer vždy stihol.

Do školy chodím celkom rád, ale ešte radšej mám víkendy. Nepatrím síce k bifľošom, ale myslím si, že nie som na tom prospechovo biedne. Som síce pohodlný, skôr lenivý, domácim prácam sa radšej vyhnem, keď môžem. Nie som až tak poriadkumilovný, ale po opakovanom upozornení a hlavne pri zvýšení hlasu mojej mamy sa dokážem aj rozhýbať a svoju izbu vyupratovať takmer do puntíka. Radšej robím práce vonku: porýľujem, pokosím trávnik, rúbam drevo…

Som skôr extrovert ako introvert. Mám mnoho kamarátov, s ktorými si rozumiem. Rád trávim čas aj pri počítači - často ma pri ňom polnoc zastihne - takže by som pristal, keby mal deň aspoň 48 hodín. Som skôr optimista a na svet sa pozerám radšej z tej ružovej perspektívy.

Po baroch nechodím, nefajčím a drogám či alkoholu neholdujem. Ak môžem, vždy rád pomôžem. K ľuďom sa snažím byť slušný, úprimný, aj keď mám niekedy s mojim bratom nevhodnú výmenu vulgarizmov.

Mám kladný vzťah ku zvieratkám, hlavne k našim dvom psíkom, s ktorými si veľmi rozumiem, ale musím sa priznať, že ma občas aj otravuje, keď treba ísť s nimi na prechádzku.

Som veľký fanúšik športu, hlavne futbalu a to nielen pasívny, ale aj aktívny. Moje miesto je v bráne, kde sa s vervou vrhám po lopte. Teší ma, keď pribudnú tri body v tabuľke v našej lige a pochvala fanúšikov.

Aj keď mám dosť rezerv a mohol by som pridať po všetkých stránkach, myslím si že nie som až tak zlý a určite by som si v zlatom strede našej populácie miesto našiel.
 
Podobné referáty
Autocharakteristika SOŠ 2.9525 476 slov
Autocharakteristika SOŠ 2.8913 449 slov
Autocharakteristika GYM 2.9647 551 slov
Autocharakteristika SOŠ 2.9602 643 slov
Autocharakteristika GYM 2.9848 711 slov
Autocharakteristika GYM 2.9614 925 slov
Autocharakteristika GYM 2.9459 393 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.