Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Karikatúra suseda

Podľa mňa medzi najkomickejších ľudí patrí Mr.Bean a môj sused Jožo. Beana všetci poznáme, tak vám teda poviem o mojom susedovi.

Keby sme mali zoradiť ľudí podľa toho, ako nás na prvý pohľad zaujmú svojím vzhľadom, bol by vyhral. Keďže som ho nikdy nemohol odfotiť a fotku doniesť do školy, tak aspoň ho opíšem. Vždy, keď ho stretnem tak sa ma spýta toto „Tak ako? hmm“ a nikdy nič iné. No nezačali by ste sa smiať? Ja áno, ale našťastie udusím smiech v sebe.

Každý si ho všimne, keď okolo neho prechádza. Často sa stáva, že do vás vrazí. Je to preto, že je vysoký, nemotorný a guľatý ako slon. Ešte aj líčka má akoby balóny, ktoré chcú silou mocou uletieť. To však nieje najhoršie. Jeho fúzy sú také dlhé a špinavé, že nikto mu neuvidí na ústa. Pravdupovediac vyzerajú, ani čo by si ich umýval v naftalíne alebo nafte.

Oči jak šálky kávy, každé sa pozerá na inú svetovú stranu. Nos, afrického tipu je mierne ohnutý a modročervený ba až zelený. Ruky aj nohy má neprimerane tučné a chlpaté oproti zvyšku tela. Zakaždým, keď slnko pečie, má pri sebe vreckovku, ktorý je mu však nepomáha. Staré tričko a tepláky má mokré od zapáchajúceho znoja. Kto si myslí, že jeho hlas je hrubý, mýli sa. Jeho hlas je nepríjemne piskľavý akoby bol nejakým slávikom. Určite by ste sa nechceli stať jeho priateľom a postávať s ním pri plote.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk