referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Mikuláš
Streda, 6. decembra 2023
Môj domov
Dátum pridania: 22.12.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: burtonka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 279
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Moje najobľúbenejšie miesto
umelecký opis


Môj domov

Na okraji malebného mestečka, v ktorom bývam, sa na vrchole kopca usmieva mestská časť Brezovec, ktorú tvorí zopár skromných bytoviek a tam niekde celkom na vrchu sa v zabudnutej bytovke na celé mesto pozerá žltý balkón. Cez jeho krajnú časť prevýsajú červené muškáty, pestované s veľkou láskou mojej mamy. Cez veľké drevené dvere sa pomalým krokom dostávam do priestrannej izby a začínam cítiť teplo tohto miesta.

Pootvorením dverí sa dostávam do priestoru, z ktorého priam sála teplo domova. V každom zlom počasí viem, že príchodom do tejto miestnosti ma zaleje vôňa maminho koláča. Chodbu osvetľujú len chabé lúče svetla prechádzajúce z bielej, ako múkou obliatej spálne a mojej izby. Izby kde nájdem pokoj vždy, keď to potrebujem. Počujem len švitor mojich papagájov a občas vrčanie malého chlapca, môjho brata. Priamo s chodbou je prepojený vchod do obývačky a rozvoniavajúcej kuchyne. Keď sa tu dostanem obleje ma pocit domova. Drevené skrine, hnedá sedačka a tmavý klavír dodávajú tomuto miestu akési čaro, ktoré sa ani nedá popísať.

Sila tohto miesta sa opísať slovami nedá. Som šťasná, lebo nie každý má možnosť bývať na takomto mieste. A aj keď to tu neoplýva luxusom a najmodernejšou technikou, toto je miesto, na ktoré sa budem vždy vracať najradšej, lebo viem, že takéto miesto pre mňa už nikde nikdy existovať nebude.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.