referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Štvrtok, 9. decembra 2021
Smiech náš každodenný
Dátum pridania: 23.04.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: metallica100
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 512
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Najlepší smiech je tzv. nečakaný smiech. Ktorí vás zastihne v nečakanej chvíli a popadne takou intenzitou, až sa za brucho chytáte.
Napríklad minule som bola v divadle. Sedela som s kamarátkou Malvínou pekne ako sa patrí v rade a očakávali sme začiatok predstavenia. No stále bolo jedno miesto pri nás voľné. Mala ešte dôjsť Sidónia. Ako tak tesne pred začatím predstavenia vpálila kozmickou rýchlosťou do sály pošmyklo sa jej chudinke a všetci ktorí ju videli, a nebolo ich málo, vybuchli v taký bujarí smiech až sa za bruchá chytali.

Áno, teraz keď to čítate sa vám to také smiešne možno nezdá, no skúste si to predstaviť. Keď si to ešte z odstupom času premietnem musím sa z chuti zasmiať. A tá moja nevinná kamarátka, ktorá si vlastne mohla s tým pádom aj nebodaj niečo zapríčiniť, v tej chvíli ani len netušila, že nám vlastne všetkým predĺžila život. Lebo je vedecky dokázané: „Smiech život predlžuje“. Takýchto situácií na predĺženie života je dosť. Hlavne takých tých nečakaných.
Dokonca kto by ich mal vo svojom živote akosi málo môže si zapnúť televíziu. Veď predsa v televízií bežia počas dňa krátke zostrihy vtipných situácií a seriály, v ktorých nám radi tento predlžovák života namixujú. Niektoré relácie sú dokonca založené na princípe pobaviť a rozosmiať diváka. Nie je to síce také ako keď náš sused Braňo, veľký pán podnikateľ, sa zasa ponáhľa do roboty a pritom si frfle: „Za pol hodinu mám poradu. Zasa meškám. To nie je možné.“ A bum. Popri tom všetkom akosi pozabudol na fakt, že má rozopnuté sako a „ zabacol“ ho do dverí. V rýchlosti potiahol a puk. Z jedného saka dve. Vtedy mi to aj bolo trápne sa smiať, lebo taká dôležitá osoba sa ponáhľa do práce a stane sa jej taká pohroma.

Ale či sa dá taký nečakaný a hlavne úprimný smiech zadržať? Veru nie. Inak keď už vedci prišli na fakt predlženia života smiechom, mala by som žiť dlho ako Matuzalem. Totiž, ja sa smejem neustále. Neviem či je to tými správnymi ľuďmi a náhodami, no nie raz sa mi stalo, že ma od smiechu až brucho bolelo. Tak drahý ľudkovia nezúfajte ak náhodou ste chceli spraviť niečo dôležité a nemáte na to jednoducho čas. Začnite sa od srdca smiať a postíhate toho až až. A keby vás za výrok smiech predlžuje život považovali za blázna odvolajte sa na tých našich vedeckých bratov a sestry.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.