referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Patrícia, Patrik
Streda, 6. júla 2022
Slávnostný prejav deviatakov
Dátum pridania: 23.04.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jmarcinov
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 329
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Vážený pán riaditeľ, milí učitelia

Vítame vás na slávnosti pri rozlúčke so školou. Školou, v ktorej nás učili a trápili sa s nami naši učitelia. Vďaka vám stojíme na prahu novej časti nášho života. Ste tu s nami a boli ste tu s nami od prvej triedy. Viedli ste nás ročníkmi a pomáhali ste nám získať nové vedomosti. Od krivoľakých čiarok až po roztrasené písmená abecedy. Po písmenách prišli nové slová, po nich vety, ktorými sa teraz snažíme vyjadriť našu veľkú vďaku za vašu námahu. Stáli ste nad nami, povzbudzovali nás, keď nám niečo nevychádzalo.

Ocitli sme sa na druhom stupni. Prišli nové a namáhavejšie predmety a s nimi noví učitelia. Úlohy sa zdali ťažšie, ale napokon sme ich vyriešili s úsmevom. A vďaka náročnej práci sme až tu. Lúčime sa s časom presedeným v laviciach našej triedy. Hodinu za hodinou sme mali viac a viac vedomostí. Vyľakané deti v laviciach sa zmenili na sebavedomých žiakov. Veľa pekného sme spolu prežili, a preto ďakujeme učiteľom, lebo spoločne nás dokázali naučiť to dôležité pre život.

Veľa rokov sme všetci spolu, preto je ťažké lúčiť sa. Za pár hodín sa rozídeme všetkými smermi. Koľkí z nás sa ešte stretnú? Nikto neodpovie, lebo nevie kam ho osud zaveje. Príde jeseň a my sa postavíme na ďalší začiatok s novými spolužiakmi a učiteľmi s očakávaním a strachom ako v prvej triede.

S vďakou v srdci ďakujeme za všetko krásne, milé a aj potrebné.
 
Podobné referáty
Slávnostný prejav deviatakov 2.8984 408 slov
Slávnostný prejav deviatakov 2.9453 243 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.